ارتش ملی لیبی پایگاه نگهداری و مجهزسازی پهپادها در مصراته را منهدم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش ملی لیبی شامگاه چهارشنبه 30 اکتبر 2019 اعلام کرد، نیروهای هوایی این کشور حملاتی را علیه مواضع شبه نظامیان وابسته به حکومت طرابلس را در دانشکده نیروی هوایی شهر مصراته انجام داده که در نتیجه آن پایگاه مجهزسازی و نگهداری پهپادهای متعلق به شبه‌نظامیان اسلامگرا به طور کامل منهدم شد.

به گزارش خبرگزاری‌ها ارتش ملی لیبی شامگاه چهارشنبه توضیح داد، دستگاه اطلاعاتی وابسته ارتش، اماکن مختلفی را در دانشکده نیروی هوایی در مصراته که در مجهزسازی و نگهداری پهپادها بکار می‌رفت را شناسایی کرده و سپس نیروی هوایی ارتش ملی برای تعامل با این تهدید وارد عمل شد.

ارتش ملی لیبی افزود، جنگنده‌های این کشور از موقعیت‌های مختلف به پرواز درآمده و مواضع شبه نظامیان را در شهر مصراته هدف قرار دادند.

ارتش در بیانیه‌ای تاکید کرد، بمباران هوایی انجام شده توسط جنگنده‌هایش اهداف تعین شده را با دقت تمام هدف‌گیری و به میزان صد در صد منهدم کرده‌اند. در این بیانیه آمده است که تمام جنگنده‌های پس از اتمام ماموریتاشان سالم به پایگاه‌های خود بازگشتند.

جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش ملی لیبی همچنین مواضع نیروهای دولت «الوفاق» را در محور العزیزیه - طرابلس را به شدت بمباران کردند.

احمد المسماری سخنگوی رسمی فرماندهی کل ارتش ملی لیبی چهارشنبه در یک کنفرانس خبری درباره تحولات اوضاع در این کشور گفت،

نیروهای وابسته به دولت وفاق لیبی در مقابل ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر که به سوی مرکز طرابلس پایتخت در حال پیشروی هستند، به طور مستمر در حال شکست خوردن هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید