پادشاهی سعودی تلاش‌ آمریکا برای از بین بردن رهبر داعش را با ارزش خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک منبع مسئول در وزارت خارجه سعودی روز دوشنبه 28 اکتبر 2019 اعلام کرد، ریاض، اظهارات ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر موفقیت تلاش‌ها این کشور در پیگرد و قتل ابوبکر البغدادی رهبر گروه تروریستی «داعش» را دنبال کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی منبع مسئول در وزارت خارجه سعودی افزود، ریاض تلاش بزرگ آمریکا در تحت پیگرد قرار دادن اعضای این گروه تروریستی خطرناک را با ارزش خواند.

منبع مسئول در وزارت خارجه سعودی ضمن با ارزش خواندن تلاش‌های آمریکا در مبارزه با داعش گفت این گروه خطرناک برای خدشه وارد کردن به اسلام و مسلمانان در سرتاسر جهان عمل می‌کرد و در بسیاری از کشورها و از جمله سعودی مرتکب اعمالی شنیع و جنایت‌هایی هولناک شده که در منافات با ساده‌ترین ارزش‌های انسانی است.

این منبع سعودی تاکید کرد که دولت پادشاهی عربی سعودی به تلاش‌های مستمر خود همراه با همپیمانان و در رأس آنها ایالات متحده آمریکا برای مبارزه با تروریسم و خشکاندن سرچشمه‌های آن و مقابله با افکار جنایتکارانه خطرناک تروریستی، ادامه می‌دهد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز یکشنبه کشته شدن ابوبکر البغدادی و تعدادی زیادی از عناصر گروه داعش در عملیاتی بسیار پرخطر که به تنهایی توسط نیروهای ویژه آمریکایی انجام شده، را اعلام کرد.

در این عملیات نیروهای ویژه آمریکا که مقر رهبر داعش در روستای باریشا در حومه استان ادلب در سوریه را هدف قرار داد رهبر داعش و تعدادی از عناصر این گروه کشته شدند.

ترامپ توضیح داد، نتایج آزمایش‌های DNA انجام شده ثابت کرد که جسد فرد کشته شده متعلق به ابوبکر البغدادی رهبر داعش است.
ترامپ همچنین افزود که البغدادی به همراه 3 تن از کودکانش در شمال غرب سوریه کشته شده است.

ترامپ در این‌ باره گفت ابوبکر البغدادی پس از آنکه جلیقه انفجاریاش را منفجر کرده، کشته شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید