حکم بازداشت یک مسئول عراقی در پی قتل 7 معترض به دست سازمان بدر نزدیک به ايران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار العربیه در عراق روز دوشنبه 28 اکتبر 2019 در گزارشی به نقل از منابع عراقی از صدور حکم بازداشت رئیس شورای استان بابِل و معاون او به دلیل دستور شلیک به تظاهرکنندگان و به قتل رساندن 7 تن از آنها توسط نیروهای سازمان بدر، نزدیک به ایران، خبر داد.

حکم بازداشت رعد الجبوری، معاونش و تعدادی از محافظان او زمانی صادر شد، که یک نوار صوتی از سخنان او قبل از حمله به تظاهرکنندگان که در اطراف ساختمان شورای استان در شهر حله تجمع کرده بودند، به بیرون درز کرد و به دست مردم و برخی مقامات عراقی افتاد. در این نوار الجبوری به محافظان خود دستور می‌دهد تا مستقیما به سوی معترضان شلیک کنند.

رعد الجبوري
رعد الجبوري
Advertisement

رئیس شورای استان بابل شخصا به نیروهای امنیتی دستور شلیک داده بود، به دنبال آن تعدای از اعضای سازمان بدر که از محافظان او هستند به سوی تظاهرکنندگان شلیک کردند که در نتیجه آن 7 جوان عراقی کشته و 38 تن زخمی شدند.

سازمان بدر به رهبری هادی العامری یکی از سازمان‌های نزدیک به جمهوری اسلامی ایران است که با سپاه قدس رابطه‌ای تنگاتنگ دارد.

طبق این گزارش دستگاه قضایی عراق حکم بازداشت این مقام عراقی نزدیک به سازمان «بدر» را صادر کرده است.

گفتنی است که رعد الجبوری پس از این حادثه از سمت خود برکنار شد.

استان بابِل، شنبه گذشته شاهد روزی بسیار خونین بود در این روز 7 تن از تظاهرکنندگان به دست اعضای بدر نزدیک به سپاه قدس کشته شدند و بقیه قربانیان نیز توسط شبه‌نظامیانی که عراقی‌ها می‌گویند به ایران وابسته‌اند، به قتل رسیدند.

معترضین عراقی که از اوایل ماه اکتبر علیه «فساد و نفوذ ایران در عراق» قیام کرده‌اند، در اغلب شهرها مراکز سازمان‌های وابسته به ایران را به آتش کشیده و علیه رژیم ایران و شبه‌نظامیان وابسته به تهران شعار دادند.

عراقی‌ها طی روزهای گذشته شعار «بغداد تبقی حره ایران برا برا»، (بغداد شهری آزاده باقی خواهد ماند ... ایران برو بیرون) را به طور منظم و مکرر در شهرهای شیعه‌نشین جنوب سر دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید