تصویری.. از سرگیری مجدد خشونت‌ها‌ در چهارمین روز اعتراضات در عراق

2کشته و بیش از 100زخمی در بغداد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات عراقی بعد از ظهر روز دوشنبه 28 اکتبر اعلام كردند، در جریان برخورد میان تظاهرکنندگان و پلیس در مركز بغداد، 2 تن كشته و بیش از 100 تن دیگر زخمی شدند. این در حالی است که هزاران دانش‌آموز و دانشجو امروز در خیابان‌های بغداد و دیگر شهرها به معترضان پیوستند.

از سوی دیگر نیروهای امنیتی عراق با درگیر شدن با دانش آموزان و دانشجویانی که هشدارهای نخست وزیر را نادیده گرفته و به اعتراضات عمومی پیوستند، گاز اشک‌آور پرتاب کردند.

تصاویر ویدیویی منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی نشان می دهد که نیروهای امنیتی به سوی دانشجویان در یکی از محله‌های بغداد گاز اشک‌آور شلیک کردند. این درحالی است که تظاهرات دامنه تظاهرات در بغداد از مرکز شهر به اغلب محله های پایتخت گسترش پیدا کرد.

فعالان عراقی در شبکه های اجتماعی تصاویری را منتشر کرئند که در آن نشان میدهد گروهی از دانشجویان دختر که در تظاهرات شرکت کرده بودند در حال دویدن و جیغ زدن بودند.

علاوه بر دانشجویان بغداد دانشجویان پنج استان دیگر بجز استان جنوب عراق به اعتراضات پیوستند. دانشجویان در شهرهای کربلا، بصره ناصریه، میسان روز دوشنبه به خیابان‌ها ریختند علیه فساد دولت بغداد شعار دادند آنها با این شعار « با خون با جان فدای عراق می‌شویم»، به خیابان سرازیر شدند.

هشدار فرماندهی عملیات بغداد و بی‌اعتنایی معترضان به تهدیدها

از سوی دیگر «فرماندهی عملیات بغداد» با انتشار بیانیه نسبت به آنچه که «کشاندن» دانشجویان و دانش آموزان به اعتراضات به شدت هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری عراق فرماندهی عمليات بغداد خواستار دور نگه‌داشتن دانشجويان از تظاهرات شد.

او گفته است برخی «سوءاستفاده کنندگان» از تظاهرات مسالمت آميز مردمی می‌خواهند با کشاندن دانشجویان از وجود آنها سوء استفاده كنند.
فرمانده عملیات بغداد، گفت، برای سلامتی و ایمنی دانشجویان از حوادث و درگیری‌ها باید آنها دور نگه داشت.

وی تاکید کرد که برخی فرصت طلب به تظاهر کنندگان و همچنین نیروهای امنیتی که از مردم در تظاهرات مسالمت آميز حمایت می‌کنند، توهین کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید