وزیر دفاع آمریکا: از البغدادی خواستیم خود را تسلیم کند ولی موافقت نکرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا، روز یکشنبه 27 اکتبر 2019 و دقایقی پس از اعلام خبر کشته شدن ابوبکر البغدادی رهبر داعش، از سوی دونالد ترامپ، گفت که نیروهای ویژه آمریکایی که به روستای بریشا حمله کردند، از رهبر داعش خواستند خود را تسلیم کند ولی او درخواست آنها را نپذیرفته و کمربند انفجاری خود را منفجر کرد.

اسپر گفت که خروج سربازان آمریکایی از شمال شرق سوریه تاثیری در تسریع عملیات کشتن البغدادی نداشت. وزیر دفاع آمریکا کشته شدن البغدادی را ضربه‌ای ویرانگر به سازمان تروریستی داعش توصیف کرد.

وزیر دفاع آمریکا گفت که دو نفر از سربازان آمریکایی در این عملیات دچار جراحات سطحی شدند اما به کار خود ادامه دادند. پیش از آن دونالد ترامپ گفته بود که در عملیات کشتن البغدادی هیچ یک از نیروهای آمریکایی کشته یا زخمی نشد و تنها یک سگ آمریکایی هنگامی که قصد ورود به حفره البغدادی را داشت، زخمی شد. به گفته ترامپ همه اعضای نیروهای ویژه تیم کشتن البغدادی از محل عملیات سالم بازگشته‌اند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا، روز یکشنبه 27 اکتبر 2019 اعلام کرد که نیروهای ویژه ارتش این کشور ابوبکر البغدادی، رهبر داعش را در روستای بریشا در حومه استان ادلب سوریه کشتند.

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که نتایج آزمایش‌های دی‌ان‌ای نشان داد فردی که نیروهای آمریکا کشته‌اند، ابوبکر البغدادی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید