ابوبکر البغدادی چگونه کشته شد؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ابراهیم عواد السامرائی، ملقب به ابوبکر البغدادی، خلیفه خود خوانده دولت اسلامی روز یکشنبه 27 اکتبر 2019 کشته شد. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که البغدادی پس از آنکه از سوی سگ‌های ارتش آمریکا تحت تعقیب قرار گرفت، کوشید فرار کند ولی پس از آن کمربند انفجاری خود را منفجر کرده و به زندگی خود پایان داد.

ترامپ درباره جزئیات عملیات کشتن البغدادی گفت زمانی که نیروهای آمریکایی البغدادی را محاصره کردند، او شروع به گریه و دویدن کرد و هنگامی که سعی می‌کرد از دست سگ‌های نیروهای آمریکایی بگریزد، کمربند انفجاری خود را منفجر کرد و با 3 کودکی که همراه او بودند، کشته شد.

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که البغدادی مانند «یک سگ» و «یک ترسو» کشته شد. کشته شدن البغدادی اراده ایالات متحده آمریکا درباره پیگرد تروریست‌ها را نشان داد و کشتن حمزه بن لادن و البغدادی توان آمریکا را نشان داد.

او گفت در عملیات کشتن البغدادی هیچ یک از نیروهای آمریکایی کشته یا زخمی نشد و تنها یک سگ آمریکایی هنگامی که قصد ورود به حفره البغدادی را داشت، زخمی شد. به گفته ترامپ همه اعضای نیروهای ویژه تیم کشتن البغدادی از محل عملیات سالم بازگشته‌اند. ترامپ گفت که سگ زخمی، نیز از محل عملیات خارج شده و به «وطن» بازگشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size