ترامپ: نیازی به وکیل مدافع ندارم، شخصا در کنگره حاضر خواهم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا، روز جمعه 25 اکتبر 2019 گفت برای حضور در جلسه تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا که نیازی به تيم وکلای مدافع ندارد و خود شخصا به موضوعات مرتبط به تماس تلفنی با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، پاسخ خواهد داد. ترامپ متهم است که از زلنسکی خواسته درباره فساد مالی پسر جو بایدن، رقیب انتخاباتی‌اش تحقیق کند.

ترامپ روز جمعه و قبل از ترک کاخ سفید به مقصد کارولینای جنوبی به خبرنگاران گفت: «اوضاع اینگونه است... تیم وکلا وجود ندارد و همه از این تیم حرف می‌زنند. من [تنها عضو] تیم هستم، زیرا که کار اشتباهی نکرده‌ام.»

او این سخنان را در پاسخ به سوالی درباره اظهار نظر در موضوع تلاش‌ها برای برکناری رئیس‌جمهوری آمریکا به خواست نمایندگان دموکرات و در راس آنها نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، گفت.

ترامپ گفت که همه آنجا رخ می‌دهد یک «معامله تقلبی» درباره یک تماس تلفنی «عالی» است که با رئیس‌جمهوری اوکراین داشته و اگر این تحقیق پیامدهای ناگواری داشته باشد، رکود اقتصادی همه کشور را فرا خواهد گرفت.

او با تعجب پرسید: «دموکرات‌های چگونه می‌خواهند یکی از موفق‌ترین روسای جمهوری [آمریکا] را برکنار کنند؟.. هر نتیجه نامناسبی که این تعقیب و گریز جادوگران تقلبی در پی داشته باشد، به معنای فرو رفتن کشور در رکود و کسادی بی‌سابقه خواهد بود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید