انتشار تصویر پسر نوجوان برزیلی آلوده به نفت جنجالی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک پسر نوجوان برزیلی که به ساحل دریای برزیل رفته بود تا این مکان را پاکسازی کند، پس از آنکه به داخل آب فرو رفت در اثر آلودگی نفتی در ساحل مجبور شد از آب بیرون بیاید، انتشار تصویر بدن آلوده به نفت این پسر نوجوان، جنجالی شد.

یک پسر نوجوان برزیلی که تا نیم تنه در دریا فرو رفته بود، با حالتی غمبار تنش را که آلوده به نفت دریا شده بود را به همه نشان داد، یک عکاس این تصویرش را شکار و در همه جا منتشر کرد که سبب جنجال بسیاری شد.

یکی از خبرنگاران رسانه ای.اف.پی که در ساحل ایتاپوئاما واقع در ایالت پرنامباکوی برزیل بود این تصویر را از پسرک گرفت. گویا دو ماه است روند آلودگی نفتی دریای این منطقه در برزیل ادامه داشته است.

ایورتون میگوئل دوس آنجوس پسر 13 ساله ای است که به اتفاق چهار برادر و جمعی از پسران فامیلش به گروه داوطلبانه پاکسازی ساحل پیوسته بود تا ساحل و صخره ها را از آلودگی نفتی تمیز کنند اما وقتی برای این کار داخل آب فرو رفت با آلودگی نفتی که سرتاسر ساحل را فرا گرفته بود، مواجه شد.

پس از عکس گرفتن، ایورتون به عکاس گفت: مادرم مرا را به خاطر این تصاویر و انتشار آنها در سراسر دنیا ملامت کرد، چون من به او قول داده بودم خودم را کثیف نکنم.

تنها چهار روز بعد از انتشار تصاویر نوجوان برزیلی، ارتش دریانوردی، ساحل را از آلودگی نفتی پاک کرد اما دیگر اجازه نداد کودکان برای پاکسازی ساحل کمک کنند.

طبق گزارش دریانوردی برزیل، عملیات مربوط به تمیز کردن ساحل، منجر به جداسازی هزار تن نفت از دریا شده است.

اولین آلودگی نفتی در تاریخ 30 آگوست و در ساحل شمالی ترین ایالت پاریبا روی داد که 2250 کیلومتر پیشروی داشته است.

برخی از شهرک های گردشگری در جریان این آلودگی ها، آسیب دیدند.

گروه های فعال محیط زیست از کندی عملکرد دولت در انجام عملیات پاکسازی گله مند هستند و معتقدند سریعا شمال منطقه آلوده را تمیز نکردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید