آمریکا تحریم‌ها بر بخش‌های غذایی و دارویی ایران را کاهش می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا جمعه 25 اکتبر 2019 اعلام کرد که علی‌رغم تحریم‌های سخت‌گیرانه‌ای که از سوی دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بر تهران اعمال شده، در تلاش است تا اقداماتی را برای تسهیل فروش مواد غذایی و دارو به ایران اتخاذ کند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس وزارت خزانه آمریکا در این‌باره گفت که علی‌رغم تلاش‌های دولت آمریکا برای منزوی کردن ایران راهکاری را برای تضمین ادامه رسیدن کمک‌های بشردوستانه به ایران یافته است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا افزود که در عین حالی که تلاش می‌کند دولت ایران را از دسترسی به منابع توسعه برنامه موشکی و حمایت از فعالیت‌های مسلحانه در مناطق مختلف خاورمیانه محروم کند به «تجارت مجاز» جهت حمایت از مردم ایران ادامه خواهد داد.

این گام که روز جمعه از سوی وزارت خزانه داری آمریکا اعلام شده به نگرانی‌های سازمان‌های امدادرسان و غیره پایان می‌دهد که تحریم‌ها را باعث نرسیدن محموله‌های غذایی و دارویی به ایران دانسته‌اند، محموله‌های غذایی و دارویی که معمولا به طور سنتی وارد کشورهای تحت تحریم‌ می‌شود.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سال گذشته به طور یک‌جانبه کشورش را از توافق هسته‌ای سال 2015 که میان ایران و قدرت‌های جهانی امضا شده بود، خارج کرد و تحریم‌هایی را که به موجب این توافق به حالت تعلیق درآمده بودند را بازگردانده و تشدید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم