پرندگان کاکایی بندهای لاستیکی را به جای کرم خوردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تعداد زیادی از پرندگان کاکایی در جزیزه کورنیش بریتانیا، بندهای لاستیکی را به دلیل شباهت به کرم، خوردند.

بر اساس گزارش ایندیپندنت، وقتی جزیره غیرمسکونی کورنیش در بریتانیا، با انبوهی از بندهای لاستیکی قرمز و سبز پر شد، همه کارشناسان در تعجب و سردرگمی فرو رفتند.

در جزیره مولین که دورافتاده تر از کورنیش است و برای رفتن به آنجا باید مجوز گرفت نیز زباله هایی از بندهای لاستیکی مشاهده شد.

عاقبت علت وقوع این رویداد توسط پرنده شناسان کشف شد. آنها به این نتیجه رسیدند که بندها از زمین های کاشت گل و گیاه نشات می گیرد.

این بندها که برای بستن گل های چیده شده، استفاده می شوند سر از این جزیره در آورده اند. از آنجا که پرنده ها بندهای آویزان از شاخه ها را با کرم اشتباه می گرفتند، آنها را از درختان جدا کرده و می خوردند یا با خود به جزیره های دورافتاده می بردند. کاکایی پشت‌سیاه بزرگ و کاکایی شاه ماهی خوار که در این جزایر زیست می کنند، پس از خوردن بندها، به دلیل عدم هضم بالا می آوردند.

در بین بندها، تور ماهیگیری و ریسمان هم جزء غداهای هضم نشده پرندگان بوده است.

یک پرنده مرده هم در این بین یافت شده که در تور گیر کرده بود.

مارک گرانتهام که اعضای گروه کاشف این بندها بود گفت: ما این بندها را به محض ورود به جزیره دیدیم و واقعا از چگونگی آمدنشان به اینجا متحیر بودیم.

او افزود: برای تمیز کردن جزیره و نجات پرندگان مشغول شدیم و تنها ظرف یک ساعت هزاران بند جمع کردیم.

گرانتهام توضیح داد: نسل این پرندگان در سال 2019 کاهش یافته و تعدادشان کم شده است، درحالیکه کاکایی از جاذبه های توریستی جزیره است.
مارک آوری، دانشمند پرنده شناس نیز اظهار کرد: این یکی دیگر از آلودگی هایی است که بشر به وجود آورده است همچنانکه قبلا نسل جانوران غول پیکر را با کاهش غذا، منقرض کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید