ولسوالی «درقد» تخار افغانستان به صورت کامل از وجود طالبان پاکسازی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ملی افغانستان جمعه 25 اکتبر تایید کرد، ولسوالی درقد ولایت تخار در شمال شرق این کشور به صورت کامل از وجود طالبان پاکسازی شد.

این وزارت با نشر خبرنامه ای نوشت: «عمليات تصفیوی مشترک نیروهای ملی دفاعی و امنیتی که از چند روز بدینسو جهت سرکوب تروريستان طالب در قریه جات مختلف ولسوالى درقد راه اندازى نموده بودند، در نتيجه امروز صبح (جمعه) به گونه کامل از وجود تروریستان پاکسازى گردید».

در ادامه این خبرنامه آمده: «در جریان این عملیات، بیش از50 طالب کشته و ده ها تن دیگر شان زخمی شده اند، که اجساد کشته شده هایشان در میدان نبرد باقى مانده و همچنان چندين عراده وسايط نقليه طالبان تروریست بدست نیروهای دفاعی و امنیتی افغان آمده است».

گروه طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

براساس گزارش ها، ولسوالی درقد ولایت تخار دو ماه پیش در کنترل گروه طالبان درآمد و این ولسوالی یکی از پایگاه های قوی این گروه به شمار می رفت.

قابل ذکر است که وزارت دفاع ملی افغانستان پنج شنبه 24 اکتبر تایید کرد، ولسوالی «دهنه غوری» ولایت بغلان در شمال این کشور پس از سه سال به کنترل نیروهای امنیتی افغان درآمد.

این وزارت با نشر خبرنامه ای نوشته بود، نیروهای امنیتی افغان با ادامه پیشروی ها، شامگاه چهارشنبه 23 اکتبر ولسوالی دهنه غوری ولایت بغلان را پس از سه سال از کنترول طالبان آزاد کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید