مسکو: 300 پلیس نظامی روسیه وارد سوریه شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع روسیه روز جمعه 25 اکتبر از ورود 300 پلیس نظامی این کشور به خاک سوریه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری «انترفاکس» وظیفه پلیس نظامی روسیه مراقبت و کمک به روند عقب نشینی جنگجویان كرد به همراه سلاح‌هایشان در مناطق مشخص شده تا عمق 30 كیلومتری مرز سوریه و ترکیه خواهد بود.

این منبع در ادامه افزود «سرگئی شویگو» وزیردفاع روسیه به فرمانده نیروهای «سوریه دموکراتیک» گفته است؛ روسیه تعداد پلیس‌های نظامی را در نزدیکی مرز سوریه و ترکیه افزایش می‌دهد. همچنین این دو مقام مسئول درباره اجرای توافق روسیه و ترکیه در مورد سوریه که روز سه‌شنبه به امضاء رسید، بحث و گفت‌وگو کردند.

خبرگزرای «تاس» نیز به نقل از فرمانده نیروهای سوریه دمکراتیک گفت: نیروهای این گروه به پلیس نظامی روسیه و نیروهای رژیم سوریه در شمال شرق این کشور کمک می کنند.

گفتنی است پس از توافق بین مسکو و آنکارا، پلیس نظامی روسیه از روز چهارشنبه برای به عقب‌ راندن جنگجویان کرد از منطقه، در مرزهای شمال شرقی سوریه مستقر شده است.

پیشتر وزارت دفاع روسیه اعلام كرد، پلیس نظامی روسیه در چارچوب توافق روسیه و ترکیه در عقب راندن نیروهای كرد از شمال شرقی سوریه از رود فرات عبور كرده و به شهر مرزی عین‌العرب در شمال این کشور رسیده است.

وزارت دفاع روسیه در پایان خاطرنشان کرد «پلیس نظامی در خروج «یگان‌های مدافع خلق» YPG و پاکسازی سلاح تا عمق 30 کیلومتری در بیشتر بخش‌های شمال شرقی سوریه در مرز با ترکیه کمک خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید