طرح دفاعی آمریکا برای ممانعت از دسترسی ایران و داعش به نفت سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

لیندسی گراهام سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی پنج‌شنبه 24 اکتبر 2019 گفت فرماندهان نظامی آمریکایی طرحی دفاعی را در دست تهیه دارند تا ضمن جلوگیری از احیای مجدد داعش در سوریه از وقوع نفت سوریه به دست ایران یا این گروه تندرو ممانعت کنند.

به گزارش خبرگزاری‌ها لندسی گراهام سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی پس از دریافت اظهارات رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در کاخ سفید به خبرنگاران گفت:« نزد ستاد مشترک طرحی در دست تهیه است که معتقدم موفقیت‌آمیز خواهد بود.. این طرح ما را قادر خواهد ساخت تا از ظهور مجدد داعش جلوگیری و مانع از استیلای ایران و داعش بر نفت سوریه شویم».

این سناتور جمهوری‌خواه ادامه داد:« تا حدودی احساس می‌کنم یک طرحی در دست تهیه است که اهداف اصلی ما در سوریه را برآورده خواهد کرد».

این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پنج‌شنبه در توئیتی بر شبکه اجتماعی «توئیتر» نوشت که « زمان آن رسیده تا میادین نفتی‌ سوریه به کُردها واگذار شود».

ترامپ چهارشنبه گفته بود که « نیروی آمریکایی کوچکی در مواضع نفتی سوریه خواهد ماند».

او همچنین افزود:« ما امنیت نفت را تضمین می‌کنیم. و در این راستا تعداد محدودی از سربازان آمریکایی در مناطق نفتی (سوریه) باقی خواهند ماند».

این موضع ترامپ پس از آن مطرح می‌شود که مارک اسپر وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا گفت که از بین گزینه‌های مطرح شده باقی گذاشتن بعضی از نیروهای آمریکایی در بخش‌هایی از شمال شرق سوریه و در نزدیکی میدان‌های نفتی همراه با نیروهای سوریه دمکراتیک است تا عدم کنترل گروه «داعش» یا دیگر طرف‌ها بر نفت سوریه تضمین شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید