خواست جاپان از افغانستان؛ در برابر موقف کوریای شمالی از ما حمایت کنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شینزو آبه، نخست وزیر جاپان(ژاپن) چهارشنبه 23 اکتبر از محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان خواست، که کابل در برابر تهدیدات کوریای شمالی از توکیو حمایت کند. رهبران این دو کشور در شهر توکیو پایتخت جاپان دیدارکردند.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان با نشر خبرنامه ای نوشت: « شینزو آبه صدراعظم جاپان تصریح کرد که امنیت جاپان از سوی کوریای شمالی مورد تهدید قرار گرفته است و از رئیس جمهور غنی خواست تا حکومت افغانستان از موقف جاپان در مقابل کوریای شمالی حمایت، نماید».

نخست وزیر جاپان گفت، کشورش به کمک و همکاری هایش بخاطر توسعه افغانستان در بخش های مختلف به خصوص در بخش ارتقای ظرفیت و سواد آموزی، ادامه می دهد.

وی اضافه کرد، صلح و ثبات در افغانستان به معنی صلح و ثبات در منطقه و جهان است و کشورش از روند صلح که به رهبری مردم و حکومت کابل پیشبرده شود حمایت و همکاری می کند.

شینزو آبه، نخست وزیر جاپان علاوه کرد، معیاری سازی قوانین معادن افغانستان یک دست آورد بزرگ در راستای استخراج و انکشاف معادن می باشد و همچنان علاقمندی کشورش را بخاطر سرمایه گذاری بالای معادن این کشور ابراز کرد.

در همین حال، محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان در این دیدار از همکاری جاپان با کشورش ستایش کرده گفت، همکاری توکیو با کابل باعث انکشاف در بخش های مختلف شده است.

محمد اشرف غنی اضافه کرد، زمینۀ سرمایه گذاری در بخش معادن فراهم شده و معادن افغانستان آماده سرمایه گذاری است.

اشرف غنی از نخست وزیر جاپان خواست «تا بالای معادن افغانستان سرمایه گذاری نمایند و همچنان سرمایه گذاران این کشور را بخاطر سرمایه گذاری تشویق شوند».

قابل ذکر است که محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان دو روز پیش برای اشتراک در مراسم تاج گذاری امپراتور جاپان وارد توکیو شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید