کرد سوری خود را مقابل ساختمان سازمان ملل آتش زد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک کرد اهل سوریه‌ روز چهارشنبه 23 اکتبر در اعتراض به حملات ارتش ترکیه و ورود ارتش روسیه به شمال شرق سوریه، در مقابل ساختمان سازمان ملل در سوئیس خود را بە آتش کشید.

به گزارش وب سایت 20min.ch مردی در شهر ژنو مقابل ساختمان سازمان ملل خود را بە آتش کشید.

سخنگوی پلیس ژنو در این‌باره گفت: « یک مرد 31 ساله سوری ساکن آلمان، امروز در مقابل دفتر سازمان ملل با ریختن بنزین به‌روی خود اقدام به خودسوزی کرد، که با عکس‌العمل سریع اطرافیانش مواجه شد.»

پلیس ژنو در ادامه افزود: « این مرد سوری پس از اقدام به خودسوزی توسط بالگرد اورژانس به بیمارستان مخصوص صوانح سوختگی در منطقه «لوزان» منتقل شد.»

به گفته یک منبع مطلع این شهروند کرد سوری در اعتراض به حملات ارتش ترکیه و ورود ارتش روسیه به شمال شرق سوریه اقدام به خودسوزی کرد.

ارتش ترکیه 9 اکتبر عملیاتی نظامی در شمال شرقی سوریه علیه «یگان های مدافع خلق کرد» (YPG) که آنها را «تروریست» می‌خواند انجام داد.

آنکارا این نیروها را وابسته به حزب کارگران کردستان (PKK) وتهدید امنیتی برای خود تلقی می کند.

روز پنجشنبه نیز پس از مذاکره بین آنکارا و واشنگتن با اعلام آتش‌بس 120 ساعته‌ای درگیری در شمال شرق سوریه به حالت تعلیق در آمد.

این توافقنامه با هدف ایجاد «منطقه امن» به عمق 32 کیلومتر و عقب نشینی نیروهای سوریه دمکراتیک از مواضع خود صورت گرفت.

همچنین خبرگزاری رسمی روسیه امروز چهارشنبه 23 اکتبر 2019 نیز اعلام کرد، نیروهای پلیس نظامی این کشور از رود فرات گذشته و به شهر عین العرب در شمال سوریه رسیدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید