کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو: ایران از تمام رقابت‌های جودو محروم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو روز سه‌شنبه 22 اکتبر محرومیت ایران را تأیید کرد.

این محرومیت ماه گذشته برای ایران در نظر گرفته شد و درنهایت امروز به تأیید کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو رسید.

سایت فدراسیون جهانی جودو، با انتشار بیانیه‌ای از تأیید محرومیت فدراسیون جودوی ایران از تمام رقابت‌های مرتبط با این رشته ورزشی خبر داد.

کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو پایان محرومیت فدراسیون جوودوی ایران را مشروط به تبعیت از قوانین اساسنامه فدراسیون جهانی و ارائه ضمانت‌‌ها از سوی مقامات جودوی ایران، عنوان کرد.

این ضمانت‌ها باید به تأیید فدراسیون جهانی جودود برسد.

ایران از زمان ابلاغ حکم کمیته انضباطی می‌تواند ظرف 21 روز اعتراض خود را به دادگاه داوری ورزشی (CAS) اعلام کند.

پیشتر کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو در بیانیه ای اعلام کرد «به دلیل اتفاقاتی که در تاریخ 28 آگوست 2019 در آخرین رقابت‌های توکیو برای جودوکار وزن 81 کیلوگرم ایران(سعید ملایی) در رقابت با جودوکار اسرائیلی رخ داد، چنین تصمیمی را اتخاذ کرد.»

براساس اعلام سایت فدراسیون جهانی جودو «رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو» در این باخت اجباری دست داشتند.

گفتنی است، سعید ملایی عضو تیم ملی جودوی ایران که در رقابت‌های جام جهانی 2019 توکیو حاضر شده بود، به فدراسیون جهانی جودو اعلام کرد که توسط مقامات ایرانی تحت فشار قرار گرفت تا دو بازی آخر خود را به منظور عدم رودررویی با حریف اسرائیلی به عمد واگذار کند. پس از پایان این رقابت‌ها او از بازگشت به ایران امتناع کرد و در حال حاضر در آلمان به سر می‌برد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید