يک ایرانی عضو داعش در ولایت ننگرهار افغانستان خود را تسلیم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار در شرق افغانستان شنبه 19 اکتبر تایید کرد، یک ایرانی عضو گروه داعش در این ولایت به نیروهای امنیتی افغان تسلیم شده است.

دفتر والی ننگرهار در صفحه رسمی فیسبوک اش نوشت، این عضو ایرانی شاخه خراسان گروه داعش در ولسوالی «هسکه مینه» این ولایت تسلیم شد.

دفتر والی ننگرهار در ادامه نوشت: «این عضو ایرانی داعش 23 سال سن دارد و گفته است که توسط ابو احمد ایرانی جذب داعش شده اما وقتی متوجه شده که افغان‌ها مسلمان هستند خود را به نیروهای دولتی تسلیم کرده است».

ولایت ننگرهار در شرق افغانستان یکی از ولایت های ناامن این کشور است که همواره هسته مرکزی گروه داعش در این ولایت یاد شده است.

این عضو ایرانی گروه داعش پس از یک روز از حملات مرگبار انفجاری در داخل مسجدی در ولسوالی هسکه مینه ولایت ننگرهار تسلیم شده است.

مقام‌های ولایت ننگرهار تایید کردند، دو انفجار پی درپی بعد از ظهر جمعه 18 اکتبر داخل یک مسجد در ولسوالی «هسکه مینه» این ولایت رخ داد که در نتیجه 72 نمازگزار شده و 36 نفر دیگر زخمی شدند.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

این حملات مرگبار انفجاری با محکومیت شدید داخلی و جهانی روبرو شد. محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان یکشنبه 20 اکتبر برای همدردی با خانواده قربانیان این حادثه وارد ولسوالی هسکه مینه ولایت ننگرهار شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید