زنی که 44 بچه به دنیا آورده بود، از بارداری مجدد منع شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پزشکان به یک زن اوگاندایی که تا کنون 44 فرزند به دنیا آورده و از سوی ساکنان محلی لقب «بارورترین زن جهان» را به خود اختصاص داده، درباره بارداری مجدد هشدار داده و اقداماتی برای خارج کردن رحم او انجام دادند.

یک زن اوگاندایی به نام مریم ناباتانزی در حالی که تنها 36 سال سن دارد، تا کنون 44 فرزند به دنیا آورده که 38 عدد از آنها زنده و 6 فرزند دیگر او مرده‌اند. او نوعی ویژگی ارثی نادر دارد که سبب می‌شود، چندقلو به دنیا بیاورد.

خانم ناباتانزی 44 فرزند خود را در 14 مرحله به دنیا آورده است. او زمانی که تنها 12 سال سن داشت، از شوهر 40 ساله خود یک جفت دوقلو به دنیا آورد. او مجموعا 5 بار چهار قلو، 4 بار سه قلو، 6 بار دو قلو به دنیا آورده است. تعداد زیاد فرزندان او سبب شده ساکنان محلی او را «بارورترین زن جهان» بنامند.

از مجموع فرزندان این زن اوگاندایی 6 فرزند جان باخته و 38 فرزند دیگر به همراه او در چهار خانه فقیرانه در روستایی در نزدیکی مزارع قهوه زندگی می‌کنند. همسر این زن که 28 سال از او بزرگتر است، از 4 سال پیش او و فرزندانش را به دلایل نامشخصی ترک کرده است.

پزشکان می‌گویند که استفاده از ابزارهای جلوگیری از بارداری، مانند قرص‌های منع بارداری می‌تواند پیامدهای به شدت ناگوار برای این زن داشته باشد، به ویژه اینکه تخم‌دان‌های او بسیار بزرگتر از دیگر زنان است و همین امر سبب شده بارداری‌های او نامتعارف باشند.

به طور میانگین هر خانواده اوگاندایی 5.6 فرزند دارد و از این رو خانواده مریم ناباتانزی بسیار پرجمعیت‌تر از هر خانواده دیگری در اوگاندا و حتی شاید در جهان باشد. او به رسانه‌های کشورش گفت: «همه عمرم را صرف بزرگ کردن کودکانم و کار برای امرار معاش آنها کردم.»

او در حال حاضر در حوزه‌های مختلفی از جمله آرایشگری، عطاری و درمان با داروهای گیاهی و همچنین خیاطی فعالیت می‌کند و این امر سبب شده بتواند پول کافی برای گذران زندگی فرزندانش و تامین هزینه تحصیلات آنها تامین کند.

پزشکان اوگاندایی به این زن به شدت بارور کمک کرده و اقدامات پزشکی ویژه از جمله برداشتن رحم او را انجام دادند تا مانع بارداری مجدد او شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید