بخش‌هایی از پالایشگاه نفت آبادان در آتش سوخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های ایران گزارش کردند که نشتی در یکی از واحدهای پالایشگاه نفت آبادان، سبب ایجاد حریق شده و بخش‌هایی از آسمان شهر آبادان را دود گرفته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، روز یکشنبه 20 اکتبر 2019 ساعت 10:30 دقیقه به وقت محلی بخش‌ « پایپ تراک 55 » پالایشگاه نفت آبادان دچار حریق شد و دود بخش‌هایی از آسمان شهر آبادان را فرا گرفت.

خبرگزاری ایرنا نیز گزارش کرد: « یک آتش‌سوزی در بخشی از کانال هدایت مواد زائد واحد ۵۵ پالایشگاه آبادان رخ داد که اکنون مهار شده است.»

زین‌العابدین موسوی، فرماندار آبان به خبرگزاری تسنیم گفت: « آتش‌سوزی در خط لوله انتقال در پالایشگاه آبادان رخ داد که مربوط به مواد قابل اشتعالی بود که طی سال‌ها زیر لوله‌های خط انتقال انباشته‌ شده بود...این آتش‌سوزی ابتدا از یک حریق کوچک آغاز شد و سپس بزرگ‌تر شد.»

علی نوربخش مسئول روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان نیز درباره جزئیات این آتش‌سوزی به رسانه‌ها گفت که «ساعت 10:30 دقیقه امروز آتش‌سوزی جزئی در پایپ تراک 55 پالایشگاه رخ داد.»

این مقام مسئول ادعا کرد: « با سرعت عمل واحدهای آتش‌نشانی و عملیاتی در کمتر از 5 دقیقه خاموش شد.»

در نتیجه سال‌ها تحریم صنعت نفت ایران، بسیاری از زیرساخت‌های این حوزه بسیار فرسوده و غیرقابل استفاده شده‌اند و گاه و بی‌گاه سبب رخ دادن حوادثی از این دست می‌شوند. در ژوئن 2018 نیز واحد پتروشیمی آبادان دچار حریق شده و زخمی شدن 6 نفر را در پی داشت.

پالایشگاه آبادان که در سال 1912 افتتاح شد و به نوشته خبرگزاری ایرنا یکی از بزرگترین پالایشگاه ایران است که فرآورده‌های همچون گاز مایع، بنزین موتور، نفت سفید، نفت گاز،سوخت جت، نفت کوره، انواع روغن موتور پایه، انواع قیر، انواع حلال‌ های نفتی، گوگرد، نفتای (خوراک آروماتیک پتروشیمی بندرامام) تولید می کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید