زن شیعه لبنانی خطاب به نصرالله و بری: کجائید شرم‌تان باد بیاید تظاهرکنندگان را ببينيد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک زن شیعه لبنانی از اهالی منطقه جنوب این کشور که در تظاهرات اعتراضی علیه فساد طبقه سیاسی حاکم بر لبنان در تظاهرات شرکت کرده بود، با اعتراض شدید علیه حزب الله لبنان و جنبش امل، با صدای رسا خطاب به حسن نصر الله رهبر حزب الله لبنان و نبیه بری رهبر جنبش امل و رئیس پارلمان این کشور با خشم و عصبانیت فریاد زد:«واقعا عیب است؛ شرم‌تان باد بیائید در خیابان‌ها تظاهر کنندگان را ببینید».

این زن شیعه که از منطقه شمستار واقع در البقاع منطقه شیعه نشین لبنان به تظاهرگنندگان پیوسته بود از حسن نصر الله و نبیه بری خواست تا واقعا بیایند و از نزدیک مردم و جوانان معترض را ببینند.

ویدیوی این زن لبنانی و فریادهای اعتراضی او به حسن نصرالله به طور گسترده‌ای در شبکه های اجتماعی منتشر شد. او از همه لبنانی‌ها خواست تا علیه فساد و اوضاع بد معیشتی قیام کنند.

این زن که اهل البقاع لبنان است، با خشم و عصبانیت فریاد زد:« آنها (نصرالله و بری ) کجا هستند ، شرم بر آنها باد».

حزب الله لبنان و جنبش امل با همپیمانان آنها تقریبا نیمی از اعضای حکومت کنونی لبنان را تشکیل می‌دهند .

گفتنی است که بسیاری از نخبگان لبنان حزب الله لبنان را عامل اصلی نابسامانی اوضاع در این کشور می دانند. مخالفان حزب الله لبنان می‌گویند این حزب با دخالت در جنگ ‌های خارج از این کشور و دخالت بی مورد در امور کشورهای دیگر باعث انزوای لبنان و قطع کمک‌های مالی کشورهای عربی خلیج به لبنان شد. همچنین تعداد از وزرای حکومت کنونی لبنان به اتهام عضویت و همکاری با حزب الله در فهرست تروریستی ایالات متحده قرار دارند. تعامل نهادهای دولتی با این افراد بسیار دشوار است و این یکی از عوامل انزوای سیاسی و بین المللی لبنان شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید