اردوغان جنگجویان کُرد را به «خُرد کردن سرشان» تهدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهوری ترکیه روز شنبه 19 اكتبر به جنگجویان کرد در شمال شرقی سوریه هشدار داد که در صورت عدم خروج از منطقه امن مورد توافق آنکارا و واشنگتن در امتداد مرز با سوریه، «سرشان را خُرد» خواهد کرد.

اردوغان در سخنان تهدیدآمیز خود گفت :«اگر عقب نشینی نیروهی سوریه دمکراتیک تا عصر سه شنبه به اتمام نرسد ، ما جنگ را از آنجا که در آنجا متوقف کردیم‌ایم از سر می گیریم و به «خُرد کردن» سر «تروریست‌ها» ادامه خواهیم داد».

این درحالی است که مظلوم عبدی فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک در در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت: ترکیه مانع خروج جنگجویان این گروه از شهر «راس العین» در شمال شرقی سوریه شد و از اجرای عملی آتش‌بس به میانجگری آمریکا شانه خالی کرده و پایبند نیست».
وی گفت:«ترک‌ها مانع خروج نیروهایمان از راس العین شدند»

او هشدار داد:«در صورت عدم پایبندی ترکیه ما توافق و آنچه را که اتفاق افتاد را به عنوان یک فریب و «بازی مریکایی- ترکیه‌ای» علیه کردها تلقی خواهیم کرد».

او افزود آنها حتی مانع خارج کردن مجروحان و غیرنظامیان ما از «راس العین» می‌شوند».

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه طی سخنانی در مراسم بهره‌برداری از چند پروژه در میدان جمهوریت در شهر قیصریه گفت این کشور گفت:«عملیات چشمه صلح در صورت عدم اجرایی توافق با آمریکا پس از پایان مهلت 120 ساعته ادامه خواهد یافت».

به گزارش آناتولی اردوغان گفت:«ترکیه از شروطی که از ابتدا بر آن اصرار می‌کرد، کوچکترین عدولی نکرده است. اگر توافق با آمریکا اجرایی شود، چه بهتر، اگر نشد پس از پایان مهلت 120 ساعته به عملیات خود و به سرکوبی تروریست‌ها ادامه می‌دهیم».

اردوغان در ادامه افزود:« در بخشی از مناطق عملیاتی ما نیروهای رژیم تحت محافظت روسیه حضور دارند. این موضوع را با پوتین گفت‌وگو خواهیم کرد. باید چاره‌ای برای آن بیندیشیم. موضع ما در مورد حضور نیروهای رژیم در منطقه عملیاتی ترکیه نیز همان است. اگر نشود برنامه‌های خود را ادامه خواهیم داد.»
او تصریح کرد: «متاسفانه طی 9 روز اخیر کشورمان در معرض هرگونه زشتی‌ها قرار گرفت. دیگر همه پرده ها کنار رفته و چهره‌های واقعی نمایان شده است. انتظارمان در این برحه، حمایت همه کسانی است که در مبارزه با تروریسم صادق هستند».

رئیس‌جمهوری ترکیه همچنین افزود: «انشاء‌الله این پرچم پایین نخواهد آمد و صدای این اذان‌ها قطع نخواهد شد. این دولت پایدار خواهد ماند و این ملت همیشه آزادانه زندگی خواهد کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید