کمیسیون انتخابات افغانستان: 495 کارت حافظه دستگاه بایومتریک مفقوداند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان پنج شنبه 17 اکتبر تایید کرد، 495 کارت حافظۀ دستگاۀ شناخت بایومتریک و 186 دستگاۀ شناخت بایومتریک ناپدیداند.

این کمیسیون ناپدید شدن این دستگاه‌ها و کارت‌های حافظۀ این دستگاه‌ها را بر نتیجۀ انتخابات بسیار اثرگذار نمی‌داند، اما تأکید می‌ورزد که کوشش می‌شود تا در روزهای آینده این حافظه‌ها و دستگاه‌ها پیدا شوند.

رحیمه ظریفی، عضو کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان به طلوع نیوز گفته است: «برای فعلاً 186 دستگاه بایومتریک و 172 پرنتر نیستند و همچنان به تعداد 495 چیپ (کارت حافظه) دستگاه‌های بایومتریک نیز مفقود هستند که فکر می‌کنم بر نتیجۀ انتخابات یک چالش بسیار بزرگ نیست».

وی اضافه کرد، روند بررسی 2300 دستگاۀ شناخت بایومتریک که قرنطین شده بودند، امروز پنج شنبه آغاز شد و قرار است تا دو روز دیگر این روند به پایان برسد.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان شامگاه چهارشنبه 16 اکتبر اعلام کرده بود، اطلاعات بیش از یک میلیون و 700هزار رأی‌دهنده به بانک مرکزی این نهاد انتقال داده شده‌ و تنها اطلاعات دستگاه‌هایی که در قرنطین بودند به بانک مرکزی انتقال داده نشده‌اند.

قابل ذکر است که انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بتاریخ 28 سپتامبر امسال در سراسری این کشور برگزار شد و بیش از دو میلیون نفر رأی دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size