نبیل نامزد انتخابات افغانستان: والیان برخی ولایت ها برای محمد اشرف غنی تقلب کردن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

رحمت الله نبیل، نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان جمعه 18 اکتبر به رادیو «سلام وطندار» گفت، والی های پکتیا، ننگرهار، کندهار و هلمند این کشور در روز انتخابات ریاست جمهوری به نفع تیم دولت‌ساز به رهبری محمد اشرف غنی تقلب کردند.

نبیل اضافه کرد، تقلب به گونۀ منظم صورت گرفته است و شماری از افراد نیز به هدف تقلب از ولایت‌ها به کابل خواسته شده بودند.

در همین حال، دین‌محمد عظیمی، معاون کمیسیون مستقل شکایات انتخابات افغانستان می گوید، بیشتر شکایت‌ها در ولایت‌های ننگرهار، بلخ، خوست، کندهار، کابل و هرات ثبت شده است.

عظیمی افزود، بیشتر شکایت‌ها از سوی تیم دولت‌ساز به رهبری محمد اشرف غنی و تیم ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله درج شده است.

وی علاوه کرد، فهرست کارمندان دولتی که مرتکب جرایم انتخاباتی شده‌اند به آنان رسیده است، اما وی از افشای نام افراد خودداری کرد.

عظیمی گفت، 54 نفر از مقام‌های بلندپایۀ حکومتی به دلیل شرکت در کمپاین‌های انتخاباتی یا تخطی جریمۀ نقدی شده‌اند و در پیوند به 970 پروندۀ تخطی و جرایم انتخاباتی شماری از افراد به مراجع عدلی و قضایی معرفی شدند.

قابل ذکر است که انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بتاریخ 28 سپتامبر امسال برگزار شد که براساس جدول زمانی کمیسیون مستقل انتخابات این کشور، نتایج ابتدایی این انتخابات باید شنبه 19 اکتبر اعلام شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید