علم‌الهدی: محاصره اسرائیل توسط حماس و حزب‌الله نتیجه یا حسین گفتن در جاده کربلا است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

احمد علم‌الهدی، اسرائیل را در محاصره حلقه مقاومت توسط حماس و حزب‌الله لبنان دانست که در نتیجه «یا حسین گفتن زائران در جاده کربلا» حاصل شده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، جمعه 18 اکتبر 2019، امام جمعه مشهد، با بیان اینکه «دستگیری روح الله زم کار خداست» این فرد را «سرشبکه اخبار ضدانقلاب» قلمداد کرد که توسط اطلاعات فرانسه محافظت می شد.

او با اشاره به سفر زم از فرانسه به بغداد، عراق را منطقه ای دانست که در ید قدرت ایران است و همین باعث شده که مدیر کانال تلگرامی آمدنیوز به دست نیروهای امنیتی ایران گرفتار شود.

امام جمعه مشهد، از محاصره اسرائیل توسط حماس و حزب‌الله لبنان خبر داد و آن را برکت اربعین دانست که در نتیجه «یا حسین گفتن در جاده کربلا» روی داده است.

گفتنی است، سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان، بارها به صورت علنی اعلام کرده ‌است که بودجه «خورد و خوراک، سلاح و موشک‌های حزب‌الله» توسط جمهوری اسلامی ایران تامین می شود. این در حالی است که حزب الله لبنان، توسط بسیاری از کشورها از جمله آمریکا، اسرائیل و برخي كشورهای عربی، «تروریست» اعلام شده است.

روزنامه واشینگتن پست در مقاله‌ای به نقل از رابرت فورد، سفیر پیشین آمریکا در سوریه، حزب‌الله لبنان را در حکم یک ناو هواپیمابر ایرانی در شرق مدیترانه توصیف کرد.

از سوی دیگر، جمهوری اسلامی ایران، حماس فلسطین را نیز به رسمیت می شناسد و علناً از آن جانبداری و حمایت می‌کند.

ایران، بارها کمک های نظامی و مالی به این گروه را تکذیب و اعلام کرده است که حمایت این کشور فقط جنبه معنوی دارد اما یک مقام حماس در یک گفت وگو با روزنامه تایمز لندن از آموزش شبه نظامیان حماس در ایران، توسط سپاه پاسداران پرده برداشت.

او از اعزام 300 تن از نیروهای حماس برای طی دوره‌های آموزشی مخفیانه به ایران خبر داد. این فرمانده ارشد در ادامه گفت: «ایران مادر ما بوده و به ما اطلاعات و تجهیزات نظامی داده و به لحاظ مالی از ما حمایت می‌کند».

از سوی دیگر، فعالان حقوق بشر لبنان، سیاست مداران و دست اندرکاران رسانه از طیفهای مختلف، جنبش جدیدی را برای مبارزه با نفوذ حزب الله ایجاد کرده اند که در پی آن است مردم لبنان را بر علیه این حزب بسیج کند.

نوفل ضو یکی از بنیانگذاران این جنبش جدید که به نام «گردهمایی استقلال» نامیده می شود، سال گذشته در گفت وگو با المشارق، اعلام کرد که این جنبش دنبال «مبارزه با نفوذ حزب الله در لبنان است».

او در ادامه گفت: «ایستادن در برابر سلاحهای حزب الله و پروژه آن برای ضمیمه کردن آن به ایران با تصمیم در مورد مبارزه آغاز می شود».
این در حالی است که طی روزهای اخیر، مردم لبنان که در اعتراض به نابه سامانی های اقتصادی و افزایش مالیات به خیابان ها رفته و تظاهرات کرده اند، شعارهایی را نیز علیه حزب الله لبنان سر داده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید