دیدار جانشین وزیر دفاع سعودی با معاون وزیر خارجه آمریکا در ریاض

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده خالد بن سلمان بن عبدالعزیز جانشین وزیر دفاع پادشاهی عربی سعودی چهارشنبه 16 اکتبر 2019 در دفتر کارش در ریاض از دیوید هیل معاون امور سیاسی وزیر خارجه آمریکا استقبال کرد.

خبرگزاری رسمی سعودی (واس) پنجشنبه 17 اکتبر گزارش داد که جانشین وزیر دفاع سعودی در ابتدای این دیدار ضمن اشاره به عمق روابط تاریخی و استراتژیکی که پادشاهی عربی سعودی و آمریکا را به هم پیوند میدهد بر اهمیت آن روابط در خدمت به امنیت و صلح منطقهای و بینالمللی و تحقق منافع این دو کشور دوست تاکید کرد.

شاهزاده خالد بن سلمان و مسئول آمریکایی طی این دیدار همچنین زمینه‌های مختلف همکاری میان دو کشور و راه‌های تقویت آن در تمامی زمینه‌ها را بررسی و درباره تحولات اوضاع منطقه‌ای و بین‌المللی و نیز تلاش‌های مشترک در زمینه مبارزه با تروریسم و حمایت از امنیت و ثبات در منطقه و محافظت از آن در برابر تهدیدها و دخالت‌های خارجی به رایزنی پرداختند.

در این گفت‌وگوها همچنین به تحولات اوضاع کنونی در یمن و نقش ائتلاف عربی در حمایت از دولت قانونی یمن و تقویت امنیت و ثبات این کشور از جنبه‌های نظامی، سیاسی و انسانی پرداختند.

دیوید هیل معاون امور سیاسی وزیر خارجه آمریکا نیز ضمن تاکید مجدد حمایت کشورش از تلاش‌های دیپلماتیک انجام شده از سوی سازمان ملل متحد برای پیشبرد روند سیاسی در یمن به روابط عمیق میان پادشاهی عربی سعودی و ایالات متحده آمریکا و پایبندی دو کشور به کار مشترک برای مقابله با رفتار خصمانه ایران در منطقه و تلاش‌هایشان برای تقویت امنیت و ثبات اشاره کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید