ادامه تظاهرات لبنان: تا کنون دو نفر کشته و 7 نفر زخمی شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه تظاهرات مردم لبنان به اوضاع معیشتی ناگوار و احتمال افزایش مالیات، دو نفر کشته و هفت نفر زخمی شدند. نخست‌وزیر لبنان گفت که وضع مالیات راه حل مشکلات لبنان نیست.

سعد الحریری، نخست‌وزیر لبنان، روز جمعه 18 اکتبر 2019 با انتقاد از موانعی که در راه اصلاحات و فعالیت دولت قرار دارند، گفت که اصلاحات به معنای وضع مالیات نیست.

نخست‌وزیر لبنان در یک سخنرانی تلویزیون افرود: «هزینه‌ها را کاهش دادیم و برای افزایش درآمدها کوشیدیم اما دائما با گروهای مانع‌تراش مواجه می‌شویم... من درد لبنانی‌ها را درک می‌کنم و حق‌شان در ابراز نظراتشان را تایید می‌کنم.»

سعد الحریری گفت: «خشم واکنش طبیعی به عملکرد سیاسی و از کار انداختن حکومت در لبنان است و مردم به ما فرصت زیادی دادند و از ما انتظار اصلاحات و فرصت‌های شغلی داشتند.»

همزمان اعتراضات مردمی در لبنان روز جمعه دومین روز متوالی خود را تجربه کرد. لبنانی‌ها در اعتراض به اوضاع معیشتی ناگوار و احتمال افزایش مالیات در بودجه پیش‌رو اعتراض کردند.

مردم معترض بسیاری از مسیرهای مواصلاتی بین شمال و جنوب را بسته و به شکل چشمگیری در میدان ریاض الصلح در وسط بیروت تجمع کرده و خواستار سرنگونی دولت شدند. در این اعتراضات تا کنون دو نفر کشته و 7 نفر زخمی شدند. ارتش لبنان تا کنون یکی از کسانی که به سوی معترضان آتش گشوده‌اند را شناسایی و دستگیر کرد.

برخی از معترضان بطری‌های خالی آب را به سوی نیروهای امنیتی پرتاب کردند و این موضوع سبب ایجاد هرج و مرج گسترده در وسط پایتخت لبنان شد. مردم معترض شعار «الشعب یرید اسقاط النظام» به معنای ملت خواستار سرنگونی رژیم است، سر دادند.

برخی از معترضان نیز با تشکیل زنجیره انسانی، میان دیگر معترضان و نیروهای امنیتی دیوار حائل تشکیل داده و با حمایت از نیروهای امنیتی خواستار کنترل هرج و مرج موجود شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید