پادشاه سعودی اوضاع منطقه‌ای را با نخست وزیر پاکستان بررسی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی شامگاه سه‌شنبه 15 اکتبر 2019 در ریاض تحولات اوضاع منطق های و بین‌المللی و تلاش های انجام شده در این زمینه را با عمران خان نخست وزیر پاکستان بررسی کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی شامگاه سه‌شنبه در ریاض، عمران خان نخست وزیر پاکستان را به حضور پذیرفته و روابط عمیق میان دو کشور دوست و چشم‌اندازهای همکاری‌های دوجانبه را با او بررسی کرد.

عمران خان نخست‌وزیر پاکستان شامگاه روز سه‌شنبه وارد ریاض پایتخت پادشاهی عربی سعودی شد.

در همین راستا وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرد که عمران خان در راستای بخشی از «ابتکار صلح و امنیت» خود در منطقه به سعودی سفر کرده است.

وزارت امور خارجه پاکستان در بیانیه خود یادآور شد که این سفر پس از سفر عمران خان در 13 اکتبر جاری به تهران و دیدار با مقامات ایران، صورت می‌گیرد.

به گفته وزارت خارجه پاکستان و همان طور که در بیانیه این وزارتخانه آمده عمران خان با رهبران سعودی و در پرتو «گفت‌وگوهای اخیرش با مقاماتی دیگر»، مشورت خواهد کرد.

گفتنی است که سفر امروز عمران خان به سعودی، سومین سفر او طی سال جاری به این پادشاهی است.

وزارت امور خارجه پاکستان دو روز پیش شایعاتی را که درباره درخواست سعودی از عمران خان برای میانجیگری‌ با ایران پخش شده بود، تکذیب کرد.
عمران خان دو روز پیش در تهران اعلام کرد که پاکستان «نمی‌خواهد شاهد مناقشه‌ای جدید در منطقه باشد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید