تظاهرات و تجمع دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سخنرانی روحانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جمعی از دانشجویان و اعضای تشکل‌های دانشگاهی روز چهارشنبه 16 اکتبر در مراسم آغاز سال جدید تحصیلی دانشگاه و مراکز علمی و پژوهشی در «دانشگاه تهران» هم‌زمان با آغاز سخنرانی روحانی، ضمن ترک جلسه، با تجمع و تظاهرات به او اعتراض کردند.

رئیس جمهوری ایران در این جلسه ضمن دعوت همگانی به شرکت در انتخابات گفت: «در پایان امسال ما انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی را داریم. دانشگاه‌ها همیشه در همه انتخابات‌هایی که داشتیم، نقش بسیار ارزشمندی داشته‌اند، هم اساتید، هم دانشجویان و فضای دانشگاه. این دانشگاه است که فضای جامعه را گرم می‌کند. در انقلاب هم دانشگاه فضای انقلاب را گرم می‌کرد. البته فضاهای دیگری هم بودند. حوزه‌ها، حسینیه‌ها ، بازار و... اما دانشگاه‌ها پیشتاز بودند.»

روحانی در ادامه گفت: «مردم معتقد به نظام، کشور بوده و به آینده‌شان امید دارند.‌ اولین پرچم انتخابات، پرچم امید است. هر کس امید نداشته باشد، در انتخابات شرکت نمی‌کنند. ما به آینده امید داریم و همه چیز ما از امید نشات می‌گیرد. اگر به آینده امید داشته باشیم، راه و مسیر ما به نتیجه می‌رسد.»

گفتنی است هم‌زمان با آغاز سخنرانی روحانی جمعی از دانشجویان و اعضای تشکل‌های دانشگاهی «دانشگاه تهران» در این دانشگاه تجمع کردند.

در این تجمع دانشجویان با در دست داشتن دست‌نوشته‌هایی و زدن چسب بر دهان خود به عملکرد روحانی در دوران ریاست جمهوریاش، عدم انتقادپذیری دولت و عدم اختصاص تریبون به تشکل‌های دانشجویی اعتراض کردند.

همچنین دانشجویان نسبت به دستگیری ده‌ها تن از دوستان خود که در اعتراضات دی ماه گذشته بازداشت شده بودند و نیز بالارفتن شهریه‌ها اعتراض داشتند.

دانشجویان معترض بار دیگر تعهدات انتخاباتی روحانی برای بازگشت دانشجویان اخراج شده به دلیل فعالیت‌های سیاسی و از بین بردن «فضای امنیتی» در دانشگاه‌ها را به او یادآورشدند.

در پایان این جلسه مسئول سیاسی بسیج دانشجویی و دبیر مجمع «دانشجویان عدالت‌خواه» دانشگاه تهران در جمع دانشجویان معترض حاضر شده و به سخنرانی پرداختند.

گفتنی است، برخی از دانشجویان هم به نشانه اعتراض این مراسم را ترک کردند. دانشجویان معترض معتقد بودند دانشجویانی که در حضور رئیس‌جمهوری سخنرانی کردند، نماینده واقعی دانشجویان نبودند.

صندلی های خالی سالن سخنرانی و استقبال کم دانشجویان از سخنان حسن روحانی از نکات قابل توجه برنامه امروز بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید