سوریه دمکراتیک: 275 هزار نفر در شمال شرق سوریه آواره شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای سوریه دمکراتیک روز سه شنبه 15 اکتبر در بیانیه‌ای خبر از آواره شدن 275 هزار نفر در شمال شرق سوریه پس از حملات ارتش ترکیه با همراهی شبه نظامیان مورد حمایت آنکار داد.

در این بیانیه پس از اشاره به وجود 70 هزار کودک آواره آمده است، «در حالیکه هفتمین روز از آغاز جنگ در غرب کُردستان می‌گذرد، نیروهای ارتش ترکیه با تمام قوا شهرهای غرب کُردستان خصوصا «سری کانی» را بمباران می‌کند، همین امر باعث شده هر روز تعداد آواره‌گان افزایش یابد.»

نیروهای سوریه دمکراتیک در ادامه هدف حمله ارتش ترکیه به شمال شرقی سوریه را اسکان بیش از یک میلیون آوره عرب در مناطق کردنشین طبق برنامه‌ای از پیش تعیین شده عنوان کرده‌اند.

رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه، روز چهارشنبه 9 اکتبر 2019 آغاز عملیات نظامی در شمال شرقی سوریه را اعلام کرد.

اردوغان در صحفه رسمی خود در تویتر آغاز عملیاتی که از آن به عنوان عملیات "چشمه صلح" یاد کرد را اعلام کرد.

رئیس‌جمهوری ترکیه اعلام کرد که هدف از این عملیات نابودی باصطلاح «تهدیدات تروریستی» است.

حمله نظامی ارتش ترکیه به شمال شرقی سوریه در همان روزهای اول با انتقاد‌های شدیدی از طرف آمریکا، اتحادیه اروپا و اتحادیه عرب روبرو شد.
رجب طیب اردوغان، رئيس جمهوری ترکیه، در واکنش به این سخنان خطاب به اتحادیه اروپا گفت: «هی، اروپا! بیدار شو! یک بار دیگر می‌گویم: اگر شما سعی کنید عملیات ما را به عنوان تهاجم معرفی کنید، وظیفه ما مشخص خواهد بود: درها را باز می‌کنیم و سه میلیون و 600 هزار پناهجو را به سوی شما می‌فرستیم.»

او ادامه داده که اروپا صادق نیست و تا به حال حقیقت را نگفته است. اشاره اردوغان به سه میلیون و 600 هزار پناهجوی سوری است که در ترکیه به سر می‌برند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید