ترامپ: تحریم‌های سنگینی علیه ترکیه در راه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز دوشنبه 14 اکتبر از اعمال تحریم‌های سختی علیه ترکیه در آینده نزدیک خبر داد.

او با تاکید بر اینکه تحریم‌های سختی در انتظار ترکیه است، گفت، این تحریم‌ها در واکنش به حمله این کشور به کردها در شمال شرق سوریه اعمال خواهد شد.

ترامپ همچنین به ترکیه هشدار داد که آنکارا در قبال داعشی‌های زندانی مسئول است اگر این افراد فرار کردند ترکیه مسئولیت آن را باید به عهده بگیرد.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: « شاید کردها عمدا داعشی‌ها را آزاد کنند تا نیروهای آمریکایی را مجبور کنند که دوباره به منطقه برگردند».

او اظهار داشت :« شاید کردها برخی از داعشی‌های زندانی را عمدا آزاد کنند تا نیروهای ما را مجبور کنند که دوباره برگردند. ترکیه و کشورهای اروپایی - جایی که بسیاری از داعشی‌ها از آنجا آمده‌اند، می‌توانند خیلی راحت دوباره آنها را بازگردانند و دستگیرشان کنند. البته اگر سریع بجنبند».

ترامپ در دو توئیت با انتقاد از کسانی که خواهان حضور نظامی آمریکا در شمال سوریه هستند، گفت: «آیا مردم واقعا فکر می‌کنند که ما باید با ترکیه، که یک عضو ناتو است، وارد جنگ شویم؟ جنگ‌های بی‌پایان به سر می‌رسد».

ترکیه از روز چهارشنبه هفته عملیات نظامی خود را در شمال سوریه آغاز کرده است.بسیاری از تحلیگران معتقدند که ترکیه با چراغ سبز دونالد ترامپ به کردها حمله کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید