پنتاگون: برای خارج کردن کامل نیروهایمان از شمال سوریه آماده می‌شویم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پنتاگون روز یکشنبه 13 اکتبر 2019 اعلام کرد، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا دستور داده است كه نیروهای آمریكایی از شمال و شمال شرق سوریه به طرف جنوب این کشور منتقل شوند اما سوریه را ترک نكنند.

در حال آماده سازی برای تخلیه حدود 1000 سرباز آمریكایی از شمال سوریه است، گفت:« دونالد ترامپ دستور داد، مجدداً همه نیروهای آمریكایی از شمال سوریه به جنوب این کشور اعزام شوند اما سوریه را ترک نخواهند کرد.

وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه با برنامه «سیمای ملت» که از شبکه تلویزیونی «سی بی سی» پخش می‌شود، گفت، بسیار دشوار است که ایالات متحده بخواهد در درگیری میان نیروهای ترکیه و جنگجویان كرد سوریه تحت حمایت آمریكا دخالت کند.

او افزود: حمایت آمریکا از یکی از این طرف‌های درگیر دشوار و ناممکن است به همین دلیل ترامپ دستور به عقب نشینی «عمدی» کرد و نیروهای آمریکا را از شمال به جنوب منتقل کرد».

وی تأکید کرد، به نیروهای آمریکا دستور داده نشده است که سوریه را به طور کامل ترک کنند.

وزیر دفاع آمریکا اما نگفت که چه تعداد سرباز آمریکایی از شمال سوریه خارج خواهند شد او گفت حدود 1000 نظامی آمریکایی در شمال سوریه به جنوب منتقل می‌شوند.

اسپر افزود: ایالات متحده معتقد است كه كردها قصد دارند «توافقنامه‌ای» با رژیم سوریه و روسیه منعقد كنند تا بتوانند حمله ترکیه و گروه‌های سوری متحد با آنکارا را دفع كنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید