ریاض از تصمیم آمریکا برای تقویت تجهیزات نظامی‌اش در سعودی استقبال کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک منبع رسمی در وزارت دفاع پادشاهی سعودی شامگاه شنبه 13 نوامبر اعلام کرد، در راستای اجرای دستورالعمل‌های خادم حرمین شریفین و فرمانده کل قوا ملک سلمان بن عبدالعزیز، و ولیعهد و معاون نخست وزیر و وزیر دفاع شاهزاده محمد بن سلمان و با توجه به روابط تاریخی عمیق میان سعودی و ایالات متحده آمریکا، وزارت دفاع سعودی از تصمیم ایالات متحده برای افزایش و تقویت تجهیزات نظامی‌اش و اعزام نیروهای بیشتری به پادشاهی سعودی برای حفظ امنیت و ثبات منطقه‌ای و مقابله با تهدیدها علیه امنیت، ثبات و اقتصاد جهانی، استقبال می‌کند.

این منبع افزود: «ایالات متحده آمریکا علامندی و تلاش کشور پادشاهی سعودی برای حفظ امنیت منطقه‌ای را درک کرده و خود را شریک ریاض می داند. این منبع وزارت دفاع سعودی افزود:« سعودی شراکت نظامی با کشور دوست ایالات متحده آمریکا را در راستای روابط تاریخی و امتداد دوستی استراتژیک وعمیق میان دو کشور برای برقراری صلح و ثبات منطقه و جهان می‌داند».

مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریكا، روز شنبه گفت، ایالات متحده به حمایت از سعودی برای ایجاد نیروی بازدارنده در برابر رفتار خصمانه ایران ادامه خواهد داد.

وزیر خارجه آمریکا نسبت به فروپاشی قریب الوقوع اقتصادی رژیم ایران هشدار داد.

منابع آگاه روز جمعه به رویترز گفتند كه ایالات متحده قصد دارد در پی حمله 14 سپتامبر به تأسیسات نفتی سعودی كه واشنگتن و ریاض ایران را مسئول آن حملات دانستند، ایالات متحده شمار زیادی از نیروهای اضافی خود را به پادشاهی سعودی اعزام می‌کند.

وزارت دفاع آمریکا پنتاگون در بیانیه خبر اعزام نیروی بیشتر به سعودی را تایید کرد .

در این بیانیه آمده است: « آمریکا دو اسکادر جنگنده، سیستم دفاعی«تاد» و «پاتریوت» به سعودی ارسال کرد.

بیانیه وزارت دفاع آمریکا گفت که تقویت‌های جدید شامل اعزام 3000 سرباز آمریکایی به سعودی است.

یک مقام بلند پایه در پنتاگون گفت ما خواهان جنگ یا درگیری با ایران نیستم اما در برابر هر تهدیدی از سوی تهران قویا پاسخ خواهیم داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید