توافق میان سوریه دمکراتیک و اسد؛ منبج وعین‌العرب به ارتش سوریه واگذار می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیده بان حقوق بشر سوریه روز یکشنبه 13 اکتبر اعلام کرد، اطلاعاتی از توافق میان نیروهای دموکراتیک سوریه و روسیه برای واگذاری عین العرب (کوبانی) و منبیج به ارتش دولت سوریه، به دست آورده است.

رسانه‌های وفادار به رژیم سوریه گزارش‌هایی مبنی بر اینکه ارتش بشار اسد ظرف 48 ساعت آینده وارد دو شهر سوری خواهد شد، منتشر کردند.
به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک» مبنی بر اینکه ارتش رژیم سوریه عملا حرکت به سوی مناطق اطراف و مرکز شهر منبج حرکت کرده است.

واشنگتن نیز روز یکشنبه گفت نیروهای سوریه دمکراتیک برای مقابله با حمله ترکیه در شمال شرق سوریه به دنبال توافقی با رژیم اسد و روسیه هستند.

در همین زمینه، خبرگزاری رویترز در گزارشی به نقل از یک سیاستمدار ارشد کرد، که خواست نامش فاش نشود، نوشت، دولت سوریه و نیروهای سوریه دمکراتیک که کردها آن را رهبری می‌کنند در یک پایگاه نظامی روسیه در سوریه در حال مذاکره هستند.

به نظر می رسد که این مذاکرات در پایگاه نظامی روسیه در «حمیمیم با میزبانی روس‌ها در حال انجام گرفتن است. نیروهای اسد پیشتر اعلام کرده بودند که آماده است با توافق با نیروهای سوریه دمکراتیک وارد منبج و عین‌العرب شود.

شهر عین العرب در مجاورت مرز سوریه-ترکیه واقع شده است اما منبج در جنوب غربی سوریه واقع شده کمی با مناطق تحت کنترل نیروهای اسد دور است.

برخی از نیروهای آمریکایی هنوز در منطقه عین العرب و منبج مستقر هستند. روز شنبه برخی مواضع نیروهای آمریکایی زیر آتش‌باری توپخانه‌ای ارتش ترکیه قرار گرفت اما تلفات جانی یا مالی در بر نداشت.

آمریکایی‌ها پس از آتش‌باری ترکیه تاکید کردند که از منطقه منبج و عین العرب بیرون نخواهند رفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید