ترامپ: «هوشمندانه » است که در مرزهای ترکیه نجنگیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه 13 اکتبر 2019 درتوئیتی گفت، «هوشمندانه» است که دولت او در جنگ‌ میان کردها و ترکیه دخالت نکند.


ترامپ در توییتر خود نوشت: «هوشمندانه است که خودمان را وارد درگیری در مرزهای ترکیه یا شمال شرق سوریه نکنیم».

ترامپ در حساب توییتر خود نوشت: «خیلی هوشمندانه نیست که خودمان را درگیر منازعه و درگیری‌های سنگین نظامی در مرز ترکیه کنیم .

Advertisement

کسانی که قبلا با اشتباه‌های خود ما را به جنگ‌های خاورمیانه سوق دادند هنوز هم تلاش می‌کنند ما را به جنگ سوق دهند. آنها نمی دانند چه تصمیمی بدی گرفته بودند».

او در توئیتی در باره کردها نوشت:«ما اوضاع را به دقت زیر نظر داریم سیار از نزدیک مشاهده می کنیم. جنگ ها پایان پذیر نیست».

ترکیه با هجوم به منطقه شمال شرق سوریه در نظر دارد در آن زمین‌ها منطقه‌ای «امن» ایجاد کند تا هم پناهندگان سوری را در آن مناطق اسکان دهد و هم کردها را از مرزهای خود دور نگه دارد.

کردها می‌گویند ترکیه در نظر دارد 2 تا سه میلیون پناهنده سوری که در ترکیه هستند را به این مناطق باز گرداند. اما حمله ترکیه با محکومیت بین المللی و منطقه‌ای همراه شد.

در پی حمله اردوغان به شمال شرق سوریه و مناطق تحت کنترل کردهای همپیمان آمریکا بسیاری این هجوم را «چراغ سبز» ترامپ به اردوغان تلقی کردند به همین دلیل رئیس جمهوری آمریکا با انتقادهای شدید داخلی و خارجی مواجه شد به خصوص که این حمله با خارج کردن نیروهای نظامی آمریکا از مناطق شمال شرق سوریه همزمان بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size