اتحادیه عرب حمله نظامی ترکیه به سوریه را محکوم کرد

اتحادیه عرب خواستار موضع یکپارچه از سوی جامعه جهانی در برابر ترکیه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اتحادیه عرب در نشست روز شنبه 12 اکتبر 2019 که در مصر و به دعوت قاهره برگزار شد، با محکوم کردن حمله نظامی ترکیه به خاک سوریه از جامعه جهانی خواست تا موضعی یکپارچه در برابر هجوم ترکیه داشته باشد.

احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب گفت، اتحادیه عرب مداخله آشکار ترکیه در سوریه را محکوم و آن را تجاوزی آشکار به خاک یک کشور عربی می‌داند.

ابوالغیط از جامعه جهانی خواست تا به مسئولیت‌های خود در برابر تهدیدات جدید ترکیه عمل کرده و موضعی یکپارچه در قبال حمله ترکیه اتخاذ کند.

دبیر کل اتحادیه عرب از همه کشورهای جهان خواست تا در برابر آنچه را که «تجاوز » ترکیه نامید، موضعی یکپارچه در اتخاذ کنند تا ادامه حمله ترکیه را متوقف کنند.

أحمد أبو الغيط
أحمد أبو الغيط

او از آنکارا خواست تا به حمله خود به سوریه پایان دهد و نیروهای خود را از سوریه خارج کند.

در همین حال عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه، سعودی گفت ، ریاض حمله ترکیه به شمال سوریه را تهدیدی در راستای تضعیف تلاش های مبارزه با داعش تلقی کرد.

الجبیر گفت کشور پادشاهی سعودی از راه حل مسالمت آمیز بحران سوریه که طبق برنامه و تصمیمات جامعه بین المللی است، حمایت می کند.
الجبیر از جامعه جهانی خواست تا تلاش های خود را برای متوقف کردن عملیات نظامی در شمال سوریه را افزایش دهند.

عادل الجبير
عادل الجبير


سامح شکری وزیر خارجه مصر، انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی و خالد بن احمد آل خلیفه وزیر خارجه بحرین نیز ضمن محکوم کردن حمله نظامی ترکیه به شرق سوریه، خوتستار متوقف شدن این حمله و روی آوردن به راه‌حل های دیپلماتیک و سیاسی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید