واشنگتن پست: ترامپ در وضعیتی نیست که بتواند به اردوغان پاسخ دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه آمریکایی واشینگتن پست در شماره روز جمعه 11 اکتبر نوشت، یک مقام ارشد آمریکایی از بحث و گفت وگوی مستمر مقامات دولت آمریکا در کاخ سفید و بررسی نتایج و پی‌آمدهای عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه خبر داده است

این روزنامه به نقل از این مقام آمریکایی نوشت، در بحثی و جدل که در داخل کاخ سفید رخ داده مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به ترامپ گفته است رجب طیب اردوغان با گرفتن چراغ سبز از واشینگتن برای هجوم به متحدان این کشور در جنگ علیه داعش، رئیس جمهوری آمریکا را در زاویه‌ای قرار داده که خارج شدن از آن زاویه بسیار دشوار خواهد بود.

این روزنامه نوشت، دونالد ترامپ برای پاسخ دادن به اردوغان تحت فشار بسیار شدید داخلی و خارجی قرار دارد او همچنین با اختلاف نظرهای شدید در داخل اعضای دولتش درباره آنچه باید در واکنش به ترکیه انجام دهد، مواجه است.

این فشارها باعث شد تا ترامپ ترکیه را به مجازات اقتصادی تهدید کند. او روز گذشته پس از ترک ستاد تبلیغات انتخاباتی‌اش در «مینیاپولیس»، گفت:«سه گزینه وجود دارد یا هزاران سرباز آمریکایی به منطقه اعزام کنیم یا از نظر مالی به ترکیه ضربه بزنیم یا میان کردها و ترکیه میانجیگری کنیم».

مقام ارشد آمریکایی به روزنامه واشینگتن پست گفته است تنها گزینه در دست ترامپ تحریم‌های اقتصادی علیه ترکیه است اما ترامپ گزینه «میانجیگری» را ترجیح می‌دهد.

این مقام آمریکایی گفته است ترامپ در اتخاذ هر گونه اقدام علیه ترکیه دچار تردید و غیر مصمم است.

دولت آمریکا بارها ادعای دادن «چراغ سبز» از سوی دونالد ترامپ به اردوغان برای حمله به شمال سوریه را تکذیب کرده است. کردهای سوریه متحد اصلی آمریکا در مبارزه با داعش بوده‌اند. ترکیه نظامیان کرد سوریه را وابسته به «پ ک ک» می‌داند که سالیان طولانی برای استقلال کردستان از ترکیه با دولت این کشور می جنگند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید