علم الهدى: دشمن در عراق ناآرامی ایجاد کرد تا مردم به مراسم اربعین نروند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

علم الهدی با بیان اینکه «دشمن» در عراق «ناآرامی» ایجاد کرد و اسرائیل جاسوس هایی را به شکل روحانی به بغداد فرستاد تا مردم به مراسم اربعین نروند، اعلام کرد که آنها در رسیدن به هدفشان ناموفق بودند در حالی که رسانه یشان تبلیغ می‌ کنند که برای پذیرایی از مردم امکانات نیست.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، جمعه 11 اکتبر 2019، احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد در نماز جمعه، اعلام کرد که «انقلاب و اسلام را مورد تهاجم بی‌سابقه‌ترین حملات چند ضلعی و ترکیبی دشمن» قرار گرفته است.

به گفته او فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای «متدینین و مسئولان» در ایران را هدف تخریب خود قرار داده اند.

امام جمعه مشهد از دست داشتن «دشمن» در اعتراضات مردم عراق خبر داد و گفت: «اسرائیل، جاسوس، به شکل روحانی به بغداد فرستاد و مشخص شد و دشمن مفتضح شده و تیرشان به خاک خورد و حالا رسانه‌های آنها تبلیغ می‌کنند که مردم نروید؛ امکانات نیست و خیلی‌ها آمده اند و اما نتیجه به عکس است».

این در حالی است که ایرنا، خبرگزاری رسمی دولت جمهوری اسلامی از کمبود امکانات در مرزها خبر داد. این رسانه به نقل از محمود واعظی، رییس دفتر حسن روحانی اعلام کرد که مشکلات ایجاد شده برای زائران، به دلیل کمبود امکانات طرف عراقی است.

او در ادامه گفت: «طبق گزارش های رسیده در کشور عراق مسافران با مشکل اتوبوس مواجه هستند». واعظی از آمادگی ایران برای ارسال امکانات و تجهیزات به کشور عراق خبر داد.

گفتنی است، از آغاز اکتبر 2019 تاکنون، اعتراض‌هایی به بیکاری، خدمات عمومی ناکافی و فساد در پایتخت عراق آغاز شد و خیلی زود به شهرهای دیگر هم سرایت کرد.

مطابق آخرین آمار رسمی که توسط سخنگوی وزارت کشور عراق اعلام شد؛ 104 نفر در این اعتراضات کشته و بیش از شش هزار تن دیگر زخمی شدند. اما برخی آمار غیررسمی از تعداد بیشتر کشته شدگان خبر می دهند.

بخشی از اعتراضات تظاهرکنندگان، به دخالت حکومت ایران در امور داخلی عراق، اشاره می کرد. یکی از شعارهای رایج این اعتراض‌ها «بغداد حرة حرة، ایران، برة برة» (بغداد، آزاد، آزاد؛ ایران برو بیرون، بیرون) بود.

شهر ناصریه در 5 و 6 اکتبر شاهد تظاهراتی وسیع بود که در جریان آن، معترضان به دفاتر هشت حزب عمدتا طرفدار جمهوری اسلامی حمله کردند و برخی از آنها تصاویر علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی را به آتش کشیدند

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید