ترامپ: زمان خروج سربازان آمریکایی از افغانستان فرا رسیده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا پنج شنبه 10 اکتبر در یک گردهمایی انتخاباتی 2020 گفت، زمان آن فرا رسیده تا سربازان آمریکایی از افغانستان خارج شوند.

براساس منابع خبری، ترامپ تاکید کرد: «قرار بود که ما برای یک مدت کوتاهی در افغانستان باشیم. نزدیک به 19 سال می‌شود که در آنجا (افغانستان) حضور داریم. زمان آن فرا رسیده است که آن‌ها (سربازان آمریکایی) به خانه ‌های ‌شان برگردند.»

آمریکا در حال حاضر 14 هزار سرباز در افغانستان دارد که این سربازان در بخش های آموزش و مشوره دهی سربازان افغان فعالیت دارند.

هرچند آمریکا با نمایندگان طالبان 9 دور مذاکرات صلح را انجام دادند که نمایندگان طالبان همواره خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان را یکی از مهم ترین و کلیدی ترین شروط در این مذاکرات اعلام کرده بودند.

دونالد ترامپ، بتاریخ 8 سپتامبر امسال دیدار با رهبر طالبان و رییس جمهوری افغانستان در کمپ «دیوید» را لغو و مذاکرات صلح واشنگتن با نمایندگان طالبان را متوقف کرد.

ترامپ در صفحه رسمی توییترش نوشته بود، قرار بود با رهبران طالبان و محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان در کمپ دیوید دیدار کند، اما این تصمیم لغو شد.

او روند مذاکرات صلح با طالبان را پس از یک حمله انتحاری طالبان در شهر کابل که منجر به کشته شدن 12 تن به شمول یک سرباز آمریکایی شد، رسماً متوقف کرد.

دونالد ترامپ بتاریخ 10 سپتامبر 2019 اعلام كرد، مذاكرات با رهبران طالبان «مرده» است و یک جنرال امریکایی نیز از افزایش حملات ارتش ایالات متحده بالای طالبان در افغانستان خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید