چند کشته و زخمی در حمله خمپاره‌ای «سوریه دمکراتیک» به یک شهر مرزی ترکیه

یک هواپیمای بدون سرنشین ترکیه در آسمان سوریه سرنگون شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع پزشکی از کشته شدن 3 شهروند ترکیه در اثر آتش خمپاره نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) در شهر مرزی آقجه قلعه خبر دادند. تعدادی از شهروندان ترک نیز به همین دلیل زخمی شده و زبانه‌های آتش و دود از شهر به آسمان رفت.

خبرنگار العربیه گزارش کرد که 17 نفر از شهروندان ترک در اثر این حمله نیروهای سوریه دموکراتیک زخمی شدند.

از زمان آغاز حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه در روز چهارشنبه 9 اکتبر 2019، تا کنون حداقل 5 شهر مرزی ترکیه هدف آتش خمپاره نیروهای سوریه دموکراتیک قرار گرفت. براساس گزارش‌ها از ساکنان مناطق مرزی ترکیه نیز خواسته شده در منازل خود باقی مانده و از حضور در نزدیکی مرز خودداری کنند.

حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه واکنش‌های بین‌المللی متعددی در پی داشت. بسیاری از کشورها و از جمله ایالات متحده نظامی، اقدام ترکیه را «اشغال سوریه» توصیف کردند. علیرغم محکومیت گسترده عملیات نظامی سوریه، قطر از این عملیات دفاع کرد.

مرکز رسانه‌ای قسد گزارش کرد برای مقابله با «تجاوز ترکیه» نیروهایش را در منطقه قطاع الهول مستقر کرده است. علاوه بر این، نیروهای قسد توانستند یک هواپیمای بدون سرنشین ترکیه را بر فراز آسمان سوریه سرنگون کنند. تعدادی از روستاهای مرزی سوریه نیز شاهد درگیری اهالی این روستاها با نیروهای ترک شدند که قصد داشتند به زور وارد روستا شوند.

مروان قامشلو، مسئول نهاد رسانه‌ای قسد اعلام کرد درگیری‌ها در روستاهای مرزی با نیروهای ترکیه ادامه دارد.

در همین راستا دیدبان حقوق بشر سوریه در صفحه توئیتر خود گزارش کرد که 9 فرد مسلح هوادار ترکیه و 3 نفر از نیروهای امنیت داخلی (آسایش) در درگیری‌های راس العین و محورهای جنوب آن کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید