دو مهندس آلمانی به هدف تسریع روند شمارش آرا وارد کابل شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان پنج شنبه 10 اکتبر تایید کرد، دو مهندس آلمانی از شرکت «درمالوگ» به هدف تسریع کارهای تخنیکی این کمیسیون و روند شمارش آرا وارد شهر کابل شدند.

عبدالعزیز ابراهیمی، سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان به روزنامه «هشت صبح» گفت، این دو مهندس آلمانی در بخش محافظت از سرور مرکزی، سرعت بخشیدن به انتقال مواد از دستگاه‌های بایومتریک به سرور مرکزی و بخش‌های تخنیکی دیگر همکاری خواهند کرد.

پیش از این مولانا عبدالله از اعضای کمیسیون انتخابات از کندی انتقال اطلاعات به سرور مرکزی انتقاد کرده و گفته بود که اگر کارها سرعت بیش‌تری نگیرد، اعلان نتایج انتخابات به تاریخ 27 میزان(مهر) ناممکن خواهد بود.

هم‌چنان در روزهای گذشته گزارش شد که سرور مرکزی کمیسیون انتخابات مورد حمله سایبری قرار گرفته است. مسوولان در کمیسیون انتخابات این موضوع را تایید کرده و گفتند، به اطلاعات این دستگاه آسیبی نرسیده است.

آخرین اطلاعاتی که سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان تایید می‌کند این است که تا کنون 500 هزار فورم معلومات رای‌دهنده‌گان به سیستم انتقال داده شده است.

براساس جدول زمانی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، قرار است نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری این کشور تا 9 روز دیگر اعلام شود.این انتخابات بتاریخ 28 سپتامبر امسال برگزار شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم