در پی حمله ترکیه به سوریه، فرانسه سفیر آنکارا را احضار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک منبع دیپلماتیک فرانسوی گزارش کرد که وزارت امور خارجه فرانسه روز پنج‌شنبه 10 اکتبر 2019 و در پی حمله نظامی ترکیه به سوریه، سفیر آنکارا در پاریس را فرا خواند.

این منبع دیپلماتیک گفت که سفیر ترکیه، صبح روز پنج‌شنبه به وزارت امور خارجه فرانسه فراخوانده شده تا درباره حملات کشورش به شمال سوریه توضیحاتی ارائه کند.

فرانسه حمله ترکیه به شمال سوریه را به شدت محکوم کرده و موضوع را به شورای امنیت ارجاع داد. امیلی دو مونشالان، وزیر امور اروپایی فرانسه، دقایقی پس از آغاز عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه در روز چهارشنبه 9 اکتبر 2019 گفت که فرانسه این حمله را «به شدت» محکوم کرده و خواهان برگزاری نشست شورای امنیت است.

او در حضور کمیته روابط خارجی شورای ملی فرانسه گفت: «فرانسه، آلمان و بریتانیا در حال انجام آخرین هماهنگی‌ها درباره بیانیه مشترکی هستند که به روشنی کامل آنچه در حال رخ دادن است را به شدت محکوم کرده و خواهان برگزاری نشست شورای امنیت است.»

پیش از آن نهاد ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد که امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری این کشور از اقدامات نظامی احتمالی ترکیه در شمال سوریه به شدت نگران است.

دفتر ریاست‌جمهوری فرانسه گفت که مکرون شامگاه سه‌شنبه 8 اکتبر با الهام احمد، سخنگوی نیروهای سوریه دموکراتیک دیدار کرد تا همبستگی پاریس با نیروهای تحت رهبری کُردها در مبارزه با داعش را نشان دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید