حکومت افغانستان: در پروسه صلح حفظ جمهوریت و حقوق شهروندی خط سرخ ماست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان شامگاه چهارشنبه 9 اکتبر در دیدار با دو سناتور آمریکا در کابل گفت: «شرایط ما برای پروسه صلح واضح است، حفظ جمهوریت و حقوق شهروندی مردم افغانستان برای ما خط سرخ است».

ارگ ریاست جمهوری افغانستان پنج شنبه 10 اکتبر با نشر خبرنامه ای نوشت، غنی در این دیدار اضافه کرد، صلح برای حکومت افغانستان در اولویت کاری قرار دارد، اما صلحی که منتج به قطع جنگ و خشونت شود.

وی گفت: «افغانستان با همکاری جامعه جهانی پس از سال 2001 فصل جدید از نوسازی و بازسازی را آغاز کرد که تا اکنون به دستاوردهای بزرگی نایل گردیده است. مسیری را که مردم افغانستان انتخاب کرده اند، برگشت ناپذیر است. افغانستان در راستای خودکفایی گام های بزرگی برداشته است و خواست ما این است که سیاست کمک های جامعه جهانی به روابط تجاری مبدل گردد».

از سوی دیگر، مگی هاسن و کرس ون هولن دو سناتور امریکایی در این دیدار در کابل گفتند: «ما خواهان ختم جنگ و تامین صلحی می باشیم که استوار به خواست دولت و مردم افغانستان باشد».

آنها اضافه کردند: «صلحی که بالای مردم افغانستان تحمیل گردد و دستآوردهای 18 سال پسین را با خطر مواجه سازد، برای ما قبول پذیرش نیست. اگر حکومت افغانستان محور مذاکرات صلح نباشد، از این پروسه نتیجۀ به دست نخواهد آمد».

این دو سناتور آمریکایی تاکید کردند، حکومت و مردم ایالات متحده همیشه در کنار مردم افغانستان خواهند بود و به همکاری های شان با این کشور ادامه می دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید