تلاش مجدد ترکیه برای نفود بیشتر در شمال سوریه و مقاومت سخت کردها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ترکیه روز پنجشنبه 10 اکتبر در بیانیه‌ای اعلام کرد، نیروهای زمینی ارتش این کشور به پیشروی خود در مناطق تحت کنترل کردهای سوری در شمال این کشور ادامه می دهند.

این در حالی است که وزارت دفاع ترکیه در بیانه خود جزئیات بیشتری در مورد این حمله و مناطق «پیشروی» ارتش این کشور ارائه نکرده است .
وزارت دفاع ترکیه به ویدیوی کوتاهی که نشان دهنده پیشروی شماری از کماندهای خود اکتفا کرد.

در همین حال رسانه‌های دولتی سوریه روز پنجشنبه از اشغال روستاهای الیابسه، المنبطح، الحاویه و بیرعاشق از توابع شهر تل ابیض در حومه شمال رقه توسط ارتش ترکیه خبر دادند.

خبرگزاری سوریه از بمباران شهر «راس العین» در حومه حسکه توسط جنگنده های ترکیه نیز خبر داده است.

از طرفی، خبرگزاری ترکیه «TRT» در صفحه «توییتر» این شبکه نوشت:«ارتش امروز برای برداشتن دیوارها و موانع مرزی مشغول است این کار با هدف باز کردن راه برای پیشروی ارتش ملی سوریه صورت می‌گیرد.

مقاومت سرسختانه نیروهای سوریه دمکراتیک

از سوی دیگر، مرکز رسانه‌ای نیروهای سوریه دموکراتیک روز پنجشنبه اعلام کرد، این نیروها در برابر حمله زمینی ارتش «اشغالگر» ترکیه در محورهای «تل حلف» و «علوک» واکنش نشلن دادند و تلاش نیروهای ترکیه برای نفوذ در محور تل ابیض که با آتش سنگین توپخانه همراه بود را با شکست مواجه کردند.

نیروهای سوریه دمکراتیک، خاطرنشان كردند که نیروهای امنیت داخلی این تشکیلات شب گذشته حمله یکی از هسته‌های متعلق به داعش که به روستای التویمیه در جنوب «راس العین» را با شکست مواجه کرد.

گفتنی است که رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه، روز چهارشنبه آغاز عملیات نظامی در شمال شرقی سوریه را اعلام کرد. اردوغان در صحفه رسمی خود در تویتر آغاز عملیاتی که از آن به عنوان عملیات "چشمه صلح" یاد کرد را اعلام کرد.

رئیس‌جمهوری ترکیه اعلام کرد که هدف از این عملیات نابودی باصطلاح «تهدیدات تروریستی» است.

خبرنگار العربیه در این رابطه گزارش داد که یک هواپیمای ترکیه، موضعی متعلق به نیروهای سوریه دمکراتیک را در منطقه راس العین در حومه حسکه هدف قرار داد.

منابع امنیتی ترکیه به خبرگزرای رویترز گفتند که عملیات نظامی با ضربات هوایی آغاز و سپس با آتش‌ سنگین توپخانه و خمپاره‌ ادامه خواهد یافت.

به گزارش سایت «تی آر تی ترکیه» فخرالدین آلتون رئیس مرکز ارتباطات ریاست جمهوری این کشور از همه جهان خواست تا «از طرحی که توسط ترکیه برای شمال شرق سوریه آماده شده»، حمایت کند.

به گزارش «سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه» تنها پس از مدت کوتاهی از آغاز عملیات ارتش ترکیه جنگنده‌های این کشور مواضع نیروهای سوریه دمکراتیک را بمباران کردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از رأس العین «این منطقه زیر آتش بدون وقفه توپخانه قرار گرفته به‌طوری که هزاران غیرنظامی مجبور به ترک منطقه شدند.»

در همین حال نیروهای سوریه دمکراتیک اعلام کرد که «نیروهای ترکیه با دست زدن به عملیات نظامی علیه «مناطق غیرنظامی» باعث ایجاد ترس و وحشت شدند.»

پیشتر رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه از آغاز عملیات ارتش این کشور در روز چهارشنبه خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید