بدهکاران کابلبانک افغانستان 25 میلیون دالر پرداخت کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارگ ریاست جمهوری افغانستان پنج شنبه 10 اکتبر با نشر خبرنامه‌ای نوشت، مسئول کمیته تصفیه کابلبانک تایید کرد، بدهکاران کابلبانک 25 میلیون دالر را پرداخت کرده‌اند.

مسئول این کمیته اضافه کرد، خلیل الله فروزی یکی از بدهکاران این بانک مبلغ 14 میلیون دالر بدهی اش را پرداخت کرده است.

مسئول این کمیته در نشستی با محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان گفت: «خلیل الله فروزی به شماری از تعهدات اش عمل نموده و مبلغ 14 میلیون دالر را پرداخت کرده است و کار حصول 18 میلیون دالر از موصوف نهایی شده و به زودی به حکومت سپرده خواهد شد».

ارگ در ادامه خبرنامه‌اش نوشت، کار برای حصول جایدادهای مقروضین کابلبانک که در خارج از این کشور موقعیت دارند، نیز در جریان می باشد.
مسئول کمیتۀ تصفیه کابلبانک گفت: «ما توانستیم در شش ماه گذشته 16 جایداد مقروضین کابل بانک را به ارزش 12 میلیون دالر به وزارت مالیه انتقال دهیم و روند انتقال مبلغ 13 میلیون دالر از این قرضه ها زیر کار می باشد که مجموعاً 25 میلیون دالر بدست آمده است».

کابلبانک یکی از مشهورترین بانک های افغانستان در سال 2010 میلادی ورشکست شد و دادگاه این کشور عاملان ورشکستی این بانک را به زندان محکوم کرد.

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان در سال 2014 میلادی پرونده کابلبانک را دوباره باز کرد که پس از آن، دادگاه عالی این کشور خلیل الله فروزی و شیرخان فرنود از بنیانگذاران اصلی این بانک را هر یک به ده سال زندان محکوم کرد.

فروزی دو ماه پیش براساس فرمان محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان از زندان آزاد و به خانه اش منتقل شد.

صدیق صدیقی، سخنگوی رییس جمهوری افغانستان اعلام کرد، فروزی بیمار است و آزادی وی تحت شرایط و براساس پیشنهاد یک کمیسیون حکومتی متشکل از نهادهای مختلف صورت گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید