مصباح یزدی : رهبری آیت‌الله خامنه‌ای مایه افتخار است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مصباح یزدی از مجتهدان پرنفوذ در ایران، رهبری علی خامنه ای در این کشور را غیرقابل‌مقایسه با رهبران دیگر در جهان دانست و او را مایه افتخار ایران خواند.

بر اساس گزارش خبرگزاری تسنیم، دوشنبه 7 اکتبر 2019، محمدتقی مصباح یزدی، در دیدار با سردار اشتری، فرمانده نیروی انتظامی، در سالن جلسات موسسه امام خمینی، گفت: «علی خامنه ای، جانشین شایسته‌ای برای امام خمینی و مایه افتخار ایران‌ است».

او حکومت جمهوری اسلامی را پس از ظهور اسلام، یک «حکومت مقتدر اسلامی» توصیف کرد که می تواند جامعه را در عصر کنونی «مدیریت» کند.

مصباح یزدی تاکید کرد که تدابیر رهبر ایران «جامع» است و «قابل مقایسه با هیچ رهبر دیگر در دنیا نیست».

او «تبعیت از رهبر ایران» را «مایه افتخار سایر کشورها» اعلام کرد.

به گفته مصباح یزدی، «یارانی مقدر» در کنار علی خامنه‌ای حضور دارند که در «قواهای مختلف، اهداف او را محقق می‌کنند و مایه سعادت مردم می‌شوند».

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، «فساد حاکم بر ایران» را در «انواع مختلف» دانست که به دلیل «نادانی و منافع شخصی» ایجاد شده است.
او برآیند کلی نظام حاکم بر ایران را «مثبت و رو به رشد» توصیف کرد.

گفتنی است، در ماه ژوئن امسال، 14 فعال سیاسی، بیانیه‌ای را با هدف طرح یک سری خواسته‌های سیاسی و مدنی منتشر کردند. امضاکنندگان این بیانیه با طرح مشکلات اقتصادی، مدنی و سیاسی داخل ایران ضمن انتقاد از وضعیت حاکم بر ایران در زمینه‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی خواستار اعمال اصلاحات در قانون اساسی ایران و کناره‌گیری علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی از قدرت و گذار از نظام جمهوری اسلامی شدند.

امضاکنندگان این سند دلایل خود برای طرح چنین مطالبه‌ای را «نقص گسترده حقوق مدنی، به خصوص زنان»، «ناتوانی در رهبری و اداره صحیح کشور ایران» و «استبداد نظام حاکم، عدم استقلال قوا و عدم امکان برگزاری انتخابات آزاد» عنوان کردند. بیانیه مذکور «مردم ایران» را مخاطب خود قرار می‌دهد. کمال جعفری یزدی، محمد نوری‌زاد، گوهر عشقی و محمد ملکی از جمله چهره‌هایی بودند که بیانیه را امضا کردند.

اکثر امضاکنندگان این بیانیه بازداشت شدند.

ابوالفضل قدیانی، فعال سیاسی نیز پیش از این با انتقاد تند و بی سابقه ای از علی خامنه ای، خواستار کناره گیری او از حکومت شده بود. او در این باره گفت: «در حکومت نامشروع خامنه ای، مردم روی آرامش را نخواهند دید».

ابوالفضل قدیانی، در ماه مارس 2019، به تحمل سه سال زندان و مطالعه و رونویسی از سه کتاب منتشر شده از نهادهای ایران از جمله کتاب «داستان سیستان» نوشته رضا امیرخانی، محکوم شد. برای اتهام توهین به رهبری به دو سال و به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال زندان محکوم شده‌ است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید