سناتور جموریخواه: پیامد خروج نیروهای آمریکا از سوریه فاجعه بار خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه و یکی از افراد بسیار نزدیک به دونالد ترامپ، روز دوشنبه از رئیس جمهوری آمریکا خواست تا از تصمیم خود را برای اخراج نیروهای این کشور از شمال سوریه منصرف شود.

گراهام گفته است که خروج نیروهای آمریکایی از سوریه پیامدی «فاجعه‌بار» در پی خواهد داشت.

این سناتور جمهوری‌خواه گفت در صورت پیشبرد برنامه خروج نیروهای آمریکا از سوریه که راه هجوم ترکیه به کردها را باز می کند درست باشد او قطعنامه‌ای را در مخالفت با این تصمیم در سنا مطرح خواهد کرد تا ترامپ از تصمیم خود منصرف شود.

گراهام گفت، به نظر من همه اعضای سنا از طرح عدم خروج نیروهای آمریکا از سوریه حمایت خواهند کرد.

گراهام در توییتر نوشت: «از جزئیات تصمیم رئیس‌جمهوری ترامپ درخصوص شمال سوریه، تماما مطلع نیستم، سعی دارم تا با مایک پمپئو تماس تلفنی برقرار کنم. اگر خروج نیروهای آمریکا از سوریه واقعیت داشته باشد، یک فاجعه در شرق وقوع است».

او گفت: «خروج آمریکا احتمالا به باعث بازگشت داعش به سوریه منجر خواهد شد کما اینکه ترک کردها که همپیمان آمریکا هستند باعث لکه‌‌دار شدن حیثت و شرافت آمریکا خواهد شد».

دونالد ترامپ؛ رئیس‌جمهوری آمریکا روز دوشنبه در توییتر نوشت:«زمان آن رسیده است که نیروهای آمریکایی از جنگ‌های بی‌پایان و «احمقانه» در منطقه خود را کنار بکشند».

او فزود: «چند سال پیش که آمریکا وارد منطقه شد و قرار بود 30 روز در سوریه بماند، اما این حضور طولانی شد».

اتحادیه اروپا از عملیات نظامی ترکیه که قرار است در شمال سوریه علیه نیروهای کرد آغاز شود ابراز نگرانی کرده و به آنکارا هشدار دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید