در حمله افراد مسلح نقاب‌پوش به دفتر «العربیه» در بغداد چند نفر زخمی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در پنجمین روز از تظاهرات و ناآرامی‌های گسترده در عراق افرادی مسلح نقاب‌پوش روز شنبه 5 اکتبر به دفتر تلویزیون «العربیه» در بغداد حمله کرده و کارکنان آن را مورد تهدید و ضرب و شتم قرار داد‌اند.

در این حمله تعدادی از کارکناندفتر العربیه مجروح شدند.

خبرنگار العربیه در بغداد گزارش داد که دفتر العربیه در روزهای گذشته چندین بار تهدید شد که در پی آن با کادر العربیه با انجام تماس‌هایی با طرف‌های امنیتی عراقی خواستار نیروی لازم برای محافظت از دفتر این شبکه خبری شد.

خبرنگار العربیه گفت، مسئولان عراقی برای مدت کوتاهی نیروی حفاظتی به مقر العربیه اعزام کرده‌اند اما گسترش تظاهرات تیم‌های حفاظتی را مجبور به عقب‌نشینی و ترک مکان کرد.

جزئیات حمله به دفتر العربیه

خبرنگار العربیه درباره این حمله گفت، روز شنبه خودروهای سیاه رنگی که حامل نزدیک به 10 تن از افراد مسلح سیاه‌پوش نقابدار بودند به ورودی اصلی دفتر العربیه حمله کردند و افراد مهاجم، کارکنان حاضر در دفتر العربیه را مورد تهدید و ضرب و شتم قرار داده و تعدادی از آنها را با استفاده از اسلحه مجروح کردند.

خبرنگار العربیه افزود، افراد مسلح ناشناس مهاجم اقدام به شکستن ادوات و دستگاه‌‌های سیار در دفتر العربیه کردند.

خبرنگار العربیه همچنین افزود، افراد مهاجم کارکنان العربیه را به انجام اعدام‌های مخفیانه تهدید کردند.

او گفت این مهاجمان با لهجه عراقی عادی صحبت می‌کردند و پس از حمله به دفتر العربیه به مکان نامعلومی رفته‌اند.

او تاکید کرد، تعدادی از کارکنان دفتر العربیه در این حمله مجروح شدند.

گزارش‌گر العربیه در بغداد گفت دفتر نخست وزیری و دیگر مقامات این کشور به کارکنان العربیه تاکید کردند، از جزئیات این حمله مطلع شدند و در نشست مقامات این کشور موضوع را مطرح کردند پس از آن مقرر شد که یک مقام بلند پایه از حکومت عبدالمهدی تحقیقات کاملی را در باره این حمله آغاز کند.

خبرنگار العربیه همچنین اشاره کرد، نیروهای پلیس فدرال عراق از هر گونه کمک هنگام حمله افراد مسلح به کارکنان دفتر العربیه، امتناع کرده‌اند.

خبرنگار العربیه اعلام کرد که این اولین باری نیست که رسانه‌ها در اماکنی که تحت کنترل دولت عراق است مورد هجوم واقع می‌شوند. او به حمله روز جمعه به دفتر شبکه «دجله» عراق اشاره کرد و خواستار توضیح دولت عراق درباره این حمله شد.

خبر نگار العربیه در گزارش خود این سئوال را مطرح کرد، اگر گروه مهاجم شبه‌نظامیان مسلح باشند چگونه ممکن است به افرادی مسلح اجازه داده شود تا این گونه در بغداد پایتخت عراق تردد کنند و هر آنچه دلشان می‌خواهد انجام دهند؟ و اگر این افراد به نهاد رسمی حکومت وابسته هستند چه کسی به آنها چنین اختیاراتی داده تا به مقر شبکه‌های تلویزیونی العربیه حمله کنند و کارکنان شبکه را شتم وضرب کنند؟

از سویی محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق شنبه حمله به دفتر شبکه‌های «العربیه» و«الحدث» در بغداد را محکوم کرد.

الحلبوسی همچنین خواستار انجام تحقیقاتی درباره این حمله و فراهم کردن اقدامات حفاظتی لازم برای تیم رسانه‌ای العربیه در بغداد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید