کشته شدن 2 فرمانده و ده‌ها شبه نظامی حوثی دیگر در استان ضالع

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع نظامی یمنی روز یکشنبه 6 اکتبر 2019 اعلام کردند، شانزده شبه‌نظامی حوثی از جمله دو فرمانده برجسته میدانی طی درگیری با ارتش یمن در جبهه «حجر» در منطقه قعطبه واقع در شمال استان استان ضالع کشته شدند.

ارتش ملی یمن در وب سایت رسمی خود اعلام کرد، در جریان تلاش گروهی از کودتاگران برای نفوذ در منطقه «وادی الشجیب» در روستای الریبی در منطقه حجر در غرب قعطبه درگیری شدیدی میان نیروهای ارتش ملی یمن و شبه نظامیان حوثی رخ داد که در پی آن ده‌ها تن از حوثی‌ها کشته و زخمی شدند.

گزارش این وب سایت، نیروهای ارتش ملی یمن تلاش حوثی‌ها برای نفوذ به منطقه وادی الشجیب را با شکست مواجه کرده و آنها را مجبور به فرار و عقب نشینی از منطقه کردند.

سایت ارتش ملی یمن همچنین از کشته شدن 16 شبه نظامی حوثی از جمله دو فرمانده میدانی به نام‌های معمر السقاف و عوض بدرالدین الکهالی و زخمی شدن 7 نفر دیگر خبر داد.

در همین حال یک سازمان حقوق بشری در گزارشی از نقض حقوق بشر توسط حوثی‌ها در استان ضالع پرده برداشت.در این گزارش حقوقی آمده است که حوثی‌ها بیش از 10123 مورد مرتکب نقض حقوق بشر علیه شهروندان غیر نظامی شدند.

این شبه نظامیان کودتاگر و متمرد علیه دولت قانونی یمن تاکنون مرتکب 130 قتل غیر نظامی که 12 کودک و 10 زن نیز در میان این تعداد مشاهده شده است .حوثی‌ها همچنین 272 نفر را با اسحله و شلیک گلوله زخمی کردند که از میان این تعداد 40 کودک و 22 زن به چشم می‌خورد. شبه نظامیان حوثی همچنین به ربودن افراد مخالف خود و بازداشت‌های بی قانونی در مناطق تحت کنترل خود ادامه می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید