نیروی‌های سوریه دمکراتیک : هر حمله از سوی ترکیه به جنگی فراگیر تبدیل خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی تهدیدهای مکرر رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه علیه کردها و اظهارات وی در باره احتمال آغاز عملیات نظامی گسترده در شرق فرات، «نیروهای سوریه دمکراتیک» روز شنبه 5 اکتبر 2019 اعلام کردند چنانچه اردوغان به مناطق تحت کنترل آنها در سوریه حمله کند، آنها نیز جنگی فراگیر علیه ترکیه آغاز خواهند کرد.

نیروهای سوریه دمکراتیک، در بیانیه گفت: « ما در برابر هر گونه حمله نظامی از سوی ترکیه از مناطق خود دفاع خواهیم کرد».

به گزارش خبرگزاری رویترز، رجب طب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز شنبه گفت، عملیات شرق فرات بسیار نزدیک است و همین روزها آغاز خواهیم کرد. این عملیات هم هوایی و هم زمینی خواهد بود.

او گفت، هدف از این عملیات برقراری صلح در شرق فرات است.

اردوغان در بخشی از سخنانش گفت:«سوال ما از متحدانمان بسیار واضح است؛ آیا شما گروه «پ.ک.ک» یا «ی.پ.گ» را که برای سرپوش گذاشتن بر اعمال تروریستی این گروه اسم «قسد» را بر آن نهاده‌اید، تروریستی می‌دانید یا نه ؟ این را مشخص کنید».

به کسانی که با لبخند، بازی با کلمات و سخن‌های دیپلماتیک ما را از مقابله با گروه‌های «تروریستی» منع می‌کنند، اعلام می‌کنیم که بازی تمام شده است.

آنکارا نیروهای سوریه دمکراتیک «قسد» یکی از مهمترین همپیمانان آمریکا در جنگ علیه داعش را گروهی تروریستی و وابسته به پ ک ک می‌داند اما ایالات متحده آمریکا این گروه را یک گروه کرد سوریه تلقی می‌کند که در جنگ علیه داعش نقش مهمی را ایفا کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید