نماینده پارلمان عراق: تک‌تیراندازان توسط دستیار قاسم سلیمانی معترضان را می‌کشند

فائق الشیخ علی نماینده دیگر پارلمان عراق ایران را به قتل تظاهر‌کنندگان عراقی متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

احمد الجبوری، نماینده پارلمان عراق روز شنبه 5 اکتبر 2019 گفت، قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس مسئول قتل تظاهر کنندگان عراقی است.

او گفت طبق اطلاعاتی که در دست دارد، سلیمانی به کمک یکی از مزدورانش به نام «حاج حامد» در بغداد یک اتاق عملیات برای ترور فعالان و رهبران این جنبش تشکیل داده و گروهی از تک‌تیر اندازان را به سرپرستی این مزدور عملیات قتل تظاهر کنندگان و معترضان مسالمت آمیز را طراحی و هدایت می‌کند.

الجبوری در تماس با «Al -Arabiya.net» گفت، که انبوه تظاهرکنندگان بعد از ظهر روز شنبه به سمت میدان تحریر، میدان الاندلس و ساختمان هواپیمایی عراق در حال حرکت هستند.

نماینده پارلمان افزود:«به دلیل سرکوب خونین تظاهرات و بکارگیری تک تیراندازان علیه معترضان، مردم عراق مردم مصمم‌اند که تظاهرات را هر چه بزرگتر، قوی‌تر و گسترده‌تر برگزار کنند.

الجبوری گفت: اوضاع در عراق بسیار بد است و در جلسه امروز پارلمان که برای یافتن راه حلی برگزار شده بود، فقط 60 نماینده حضور داشتند.

تظاهرات مردم عراق برغم مقررات منع رفت و آمد که از سوی دولت عبدالمهدی اعلام شد، امروز نیز در بغداد و برخی شهرهای جنوبی این کشور از سر گرفته شد.

به گزارش منابع پزشکی امروز در بغداد حدود 8 نفر از تظاهر کنندگان در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شدند.

نماینده دیگر عراقی: تک‌تیر اندازان وابسته به ایران ما را می‌کشند

فائق الشيخ علي نماينده در پارلمان عراق
فائق الشيخ علي نماينده در پارلمان عراق

فائق الشیخ علی نماینده دیگری در پارلمان عراق نیز روز شنبه 5 اکتبر 2019 نوشت: «ایران ما را به قتل می‌رساند ... دیگر این یک راز نیست. امام جمعه تهران صریحاً گفت: « تظاهر کنندگان معترض عراقی ماموران آمریکایی هستند آنها را به قتل برسانید».

نماینده پارلمان عراق افزود: «تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی عراق همدیگر را نمی‌کشند آنها که عراقی‌ها را به قتل می‌رسانند تک تیراندازان مزدور و دشمن حقیقی ملت عراق‌ هستند که تظاهر کنندگان را هدف قرار می‌دهند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size